Cyberpunk 2077 - patch 1.23 już dostępny, poprawia sporo błędów w misjach

Najnowsza aktualizacja dla gry Cyberpunk 2077 jest już dostępna. Patch 1.23 poprzedza powrót gry na łamy PlayStation Store i likwiduje całą masę błędów i niedociągnięć. Twórcy poprawili też stabilność działania swojego dzieła.

@ 17.06.2021, 19:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Cyberpunk 2077 - patch 1.23 już dostępny, poprawia sporo błędów w misjach

Studio CD Projekt RED ciężko pracuje nad tym, aby Cyberpunk 2077 było w pełni grywalnym doświadczeniem, pozbawionym możliwie jak największej liczby błędów i niedociągnięć. W wyniku wysiłków firmy, w sieci pojawił się kolejny patch dla gry, oznaczony numerkiem 1.23. Wprowadza on do kody przedsięwzięcia mnóstwo poprawek, zarówno technicznych, jak i tych związanych z poszczególnymi misjami.

Całej listy zmian patcha 1.23 nie będę przytaczaj, ale warto wspomnieć, że usuwa on błędy, które mogły Wam uniemożliwić ukończenie niektórych zadań, nawet tych fabularnych. Aktualizacja naprawia znikające samochody, streaming danych, postaci przechodzące przez ściany, tudzież szyby, przeciwników przenikających przez ściany i magicznie nas atakujących i tak dalej i tym podobne.

Jeśli chodzi o sprawy czysto techniczne, w notce dołączonej do aktualizacji 1.23 czytamy, iż twórcy zajęli się między innymi poprawą stabilności działania gry, animacjami, interfejsem użytkownika, scenkami przerywnikowymi, fizyką oraz rozlicznymi elementami związanymi z mechaniką rozgrywki. Zoptymalizowano też wykorzystanie pamięci, dzięki czemu Cyberpunk 2077 działa lepiej na nieco słabszych komputerach. Deweloperzy wprowadzili też zmianę w kodzie odpowiedzialnym za generowanie przechodniów. Teraz ma być mniej klonów w naszym otoczeniu.

Patch 1.23 jest już oczywiście dostępny. Poprzedza on ponowne pojawienie się Cyberpunk 2077 w sklepie PlayStation Store, co zaplanowano na 21 czerwca. Jeśli rozważacie zakup, pamiętajcie by zerknąć na naszą recenzję. W przypadku zainteresowania wariantem dla PC, zachęcamy też do zapoznania się z wymaganiami sprzętowymi. Podczas zabawy na pewno przyda się natomiast nasz rozbudowany poradnik.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosshuwar   @   14:39, 19.06.2021
I dobrze. Cyberpunk ma to coś, co powoduje, że z chęcią za jakiś czas podejdę jeszcze raz do tematu, bo można do celu dość na wiele sposobów. Wieśka 3 nie udało mi się przejść ponownie, choć miałem 2 podejścia. CP ma krótszy wątek, co sprawia, że łatwiej do niego wrócić.
0 kudosBubtownik   @   10:51, 20.06.2021
Cytat: shuwar
I dobrze. Cyberpunk ma to coś, co powoduje, że z chęcią za jakiś czas podejdę jeszcze raz do tematu, bo można do celu dość na wiele sposobów. Wieśka 3 nie udało mi się przejść ponownie, choć miałem 2 podejścia. CP ma krótszy wątek, co sprawia, że łatwiej do niego wrócić.


Też chcę zagrać jeszcze raz w CP ale dopiero z patchem na next-geny. Ostatnio odpaliłem CP na XsX po ostatniej łatce i gra wyglądała jakby była wyjęta żywcem z X360. Naprawdę ciężko się na to teraz patrzy bo na premierę w grudniu i styczniu jak grałem i spędziłem tam ponad 100h było naprawdę ładnie i płynnie. Obecnie gra wygląda żenująco po tych wszystkich downgradach.
Co do Wiedźmina 3 to czekam również na łatkę pod nowe konsole bo mam niesamowitą ochotę wrócić do tego świata. A licząc wszystkie platformy na których w niego grałem (PC, PS4 zakończone platyną i trochę na XsX w wersję z OneX) to lekko mam przegrane w Wiedźminie 3 ok. 1500h. Sam PC to 1000h na GoG'u ;) Także pod 2k godzin podejdę Szczęśliwy