Epic wydało grubą kasę na ekskluzywność Borderlands 3

Chodzi o to, że Borderlands 3 w wersji przeznaczonej dla komputerów osobistych dało się kupić przez pewien czas wyłącznie w sklepie Epic. Umowa, jak się właśnie dowiedzieliśmy, opiewała na dość sporą sumę pieniędzy. Sklep Epic zdołał ją jednak zarobić.

@ 05.05.2021, 09:56
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Epic wydało grubą kasę na ekskluzywność Borderlands 3

Borderlands 3 było jedną z największych nowych premier, ekskluzywnie dostępnych w sklepie Epic Games. Z dokumentów sądowych, z których korzystają prawnicy w batalii pomiędzy Apple, a Epic, wynika że na tę konkretną umową druga z wymienionych firm wydała 115 milionów dolarów, czyli w okolicach 440 milionów złotych! Suma ogromna, ale zwróciła się raczej dość szybko.

Umowa dotycząca Borderlands 3 obejmowała dwa punkty. Pierwszym była kwota minimalna 80 milionów dolarów - Epic musiał ją zapłacić 2K Games niezależnie od t ego czy gra zdobyła zarobić takie pieniądze czy nie. Pozostałe 35 milionów było podzielone na dwie rzeczy: 15 milionów to marketing, a 20 milionów to pieniądze bezzwrotne, związane z zablokowaniem premiery ekskluzywnie dla sklepu Epic.

Z dokumentów wynika, że ryzyko firmy Epic się opłaciło, albowiem dwa tygodnie po premierze Borderlands 3 zdołało zarobić 100 milionów dolarów na PC, z czego 77 milionów było wynikiem bezpośrednim, a pozostale 23 miliony to sprzedaż pudełkowa oraz za sprawą różnych pośredników. Dzięki temu Epic było w stanie wypłacić gwarantowane 80 milionów dolarów 2K Games, jednocześnie zarabiając 12% z tejże kwoty.

Podobne do opisanej umowy kosztowały już sklep Epic ponad 444 miliony dolarów, ale szef firmy, Tim Sweeney, jest zadowolony z całego systemu ekskluzywności i nadal zamierza go stosować.

Jeśli rozważacie granie w Borderlands 3 na PC, pamiętajcie, by sprawdzić jego wymagania sprzętowe. Na naszych łamach znajdziecie też oczywiście recenzję.


Sprawdź także:
Borderlands 3

Borderlands 3

Premiera: 13 września 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Borderlands 3 to kolejna część słynnej serii strzelanek, w których wcielamy się w rolę jednego z czterech protagonistów i na pełnej niebezpieczeństw planecie Pandora star...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   10:26, 05.05.2021
Fortnicik się skończy, skończy się i epic... Już teraz jak na takie gry jakie sobie wykupili czasowo plus darmówki jakie rozdają nadal są jak niedorozwinięty zapomniany brat steama... Od 3 lat zero innowacji w ich store.
1 kudosBarbarella.   @   16:19, 11.05.2021
Ale może doczekam aż Borderlands 3 będzie za darmo. Zadziorny
Advertisement
 X