Nowe detale na temat wątku fabularnego Resident Evil Village

Poznaliśmy między innymi przebieg wstępu do scenariusza gry.

@ 07.08.2020, 11:57
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x

Nowe detale na temat wątku fabularnego Resident Evil Village

Resident Evil Village trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku. Wiele detali na temat projektu wciąż jest niejasnych, ale w sieci regularnie pojawiają się niepotwierdzone doniesienia. W takimi mamy do czynienia w ramach niniejszej wiadomości.

Na łamach portalu Biohazard Declassified pojawiło się sporo interesujących informacji na temat Resident Evil Village. Pochodzą one z rzekomego playtestu, z jakim mieli do czynienia wybrani przez firmę Capcom dziennikarze. To właśnie dzięki tej inicjatywie poznaliśmy m.in. fragmenty prologu.

Z opracowania dowiadujemy się, że w trakcie prologu widzimy, jak Ethan, Mia oraz ich córka, Rose, mieszkają w tytułowej wiosce. Poruszając się po niej czytamy różne notatki dotyczące przeszłości, z których dowiadujemy się cała trójka została wyleczona z przypadłości, która dręczyła przeciwników w "siódemce".

Wszystko zmienia się kiedy pewnego dnia do domu Ethana wpada Chris Redfield w towarzystwie dwóch uzbrojonych mężczyzn. Ethan wraz z Rose zostają porwani, a w trakcie przejażdżki uczestniczą w wypadku. Ethan trafia do chatki, w której napotyka starszego mężczyznę. Ich znajomość nie jest jednak długa, albowiem ginie on z rąk jakiś tajemniczych stworów.

Resident Evil Village stanowić ma kontynuację opowieści z Resident Evil VII. Produkcja ma zaoferować wielu nowych przeciwników, w tym coś w rodzaju wilkołaków. Sztuczna inteligencja została zaprojektowana tak, by oponenci starali się otoczyć grającego.

Premiera Resident Evil Village zaplanowana została na 2021 rok. Grać będziemy wówczas na PC, PS5 oraz Xboksie z serii X. Na razie nie wiadomo nic na temat wydań dedykowanych konsolom obecnej generacji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   09:21, 09.08.2020
Zapowiada sie ciekawie Uśmiech chociaz te wilkolaki jakos nie pasuja mi do klimatu gry to jednak dobrze ze seria sie rozwija ...