Super Mario Bros. najbardziej dochodowym filmem w 2023 roku

Nintendo ma powody do radości, bo Marian radzi sobie dobrze nie tylko w wirtualnym świecie.

@ 07.05.2024, 11:36
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne, switch

Super Mario Bros. najbardziej dochodowym filmem w 2023 roku

Miniony rok dla Disneya, a konkretnie dla Marvela, nie był szczególnie udany, albowiem wiele produkcji przygotowanych przez spółkę nie zdołało na siebie nawet zarobić, nie mówiąc o zyskach. Nie wszyscy radzą sobie jednak tak kiepsko.

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, film Super Mario Bros. odniósł spektakularny sukces, stając się najlepiej zarabiającym obrazem w 2023 roku. Jego zyski netto to 559 milionów dolarów, a całkowite wydatki to 400 milionów dolarów. Finalnie zatem producent jest do przodu.

Informacja na temat tego, jak poradziło sobie Super Mario Bros. dociera do nas za sprawą raportu opublikowanego przez redakcję Deadline. Wynika z niego, że kinowe przygody Mariana pokonały m.in. Spider-Man: Across the Spider-Verse, Oppenheimera oraz Barbie.

Sama produkcja kosztowała 100 milionów dolarów, a koszty podzielono 50:50 pomiędzy Nintendo oraz Universal Pictures. Po dodaniu marketingu i innych kosztów, łączny budżet wyniósł 400 milionów dolarów. Po premierze w kinach, TV oraz usługach streamujących zarobił on 959 milionów dolarów, co daje nam zysk netto równy 559 milionów dolarów.

W marcu bieżącego roku Nintendo ujawniło, że trwają już prace nad drugim filmem Super Mario Bros., a jego premiera powinna mieć miejsce w kwietniu 2026 roku. Spółka we współpracy z Sony Pictures przygotowuje ponadto adaptację kinową serii The Legend of Zelda, której reżyserem został Wes Bell.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?