Epic Games warte ponad 17 mld dolarów

Studio zarabia przede wszystkim na wciąż niebywale popularnym Fortnite.

@ 07.08.2020, 12:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x

Epic Games warte ponad 17 mld dolarów

Epic Games słynęło kiedyś z tworzenia świetnych gier. Obecnie firma prowadzi swój sklep i zajmuje się rozwijaniem tylko jednego tytułu: Fortnite. Warta jest też już ponad 17 miliardów dolarów!

Wieści na temat tego, ile pieniędzy jest w Epic Games docierają do nas za sprawą GamesIndustry. Z zamieszczonego tam raportu wynika, że spółkę wyceniono na 17,3 mld dolarów, czyli mniej więcej 64,5 mld złotych. Dla perspektywy, wspomnieć można, że planowane dochody budżetu Polski w 2020 roku to 435 mld złotych.

Wracając do Epic Games, studio jeszcze dwa lata temu warte było znacznie mniej, bo około 8 miliardów dolarów. W tym czasie udało mu się podwoić swoją wartość, co oczywiście jest zasługą ogromnego sukcesu Fortnite, które jest jedną z najchętniej "granych" gier na świecie.

Swoje trzy grosze do sukcesu dołożył też na pewno silnik graficzny Unreal Engine, wszak jest jednym z najpopularniejszych narzędzi tego typu. Nie wiemy jednak jak dokładnie rozkładają się źródła dochodów korporacji.

Gratulujemy oczywiście i życzymy kolejnych sukcesów. Fortnite dostępne jest obecnie na praktycznie każdej platformie sprzętowej. Jeśli zamierzacie grać na PC, koniecznie rzućcie okiem na jego wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?