Seria Wiedźmin sprzedała się w 50 milionach kopii!

Studio CD Projekt RED pochwaliło się przekroczeniem kolejnego kamienia milowego - cykl Wiedźmin rozszedł się w 50 milionach egzemplarzy!

@ 29.05.2020, 08:46
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, mob, switch, ps4, xbox one

Seria Wiedźmin sprzedała się w 50 milionach kopii!

Niewątpliwym sukcesem pochwaliło się studio CD Projekt RED, udostępniając wczoraj na swoim oficjalnym koncie na Twitterze okazjonalną grafikę - 50 milionów sprzedanych egzemplarzy cyklu Wiedźmin! Takie liczby robią wrażenie. Zwłaszcza tuż przed premierą następnej gry studia i potencjale na przyszłość.

Wczoraj CD Projekt RED ogłosiło, że wszystkie produkcje spod marki Wiedźmin wyprodukowane przez rodzime studio rozeszły się w nakładzie liczącym 50 milionów egzemplarzy. Sukces bez mała spory, wszak pamiętmy (albo tylko niektórzy), gdzie "Redzi" zaczynali - nie tylko z marką wydzierżawioną od Andrzeja Sapkowskiego, ale ogólnie, jako firma (i dziwne, że państwo polskie nie zabiło ich jak Optimusa).

Co więcej, ledwie w 2017 roku informowaliśmy Was o tym, że cykl z Geraltem w roli głównej (dzisiaj już nie wszystkie dziełą są mu poświęcone - patrz: GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana czy Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści) rozszedł się w 25 milionach sztuk! Trzy lata pozwoliły napędzić sprzedaż o 100%. Na konto polskiego studia bez wątpienia trzeba doliczyć szum związany z premierą serialu Wiedźmin od Netfliksa.

Gratulacje! Oby Cyberpunk 2077 mógł po czasie również poszczycić się podobnym wynikiem.


Sprawdź także:
Wiedźmin

Wiedźmin

Premiera: 25 października 2007
PC

Wiedźmin to pierwsze, naprawdę rozbudowane RPG zbudowane w całości w Kraju nad Wisłą. Produkcja oferuje nie tylko wciągający wątek fabularny, ale także świetną mechanikę ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?