Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (Xbox One) - okladka

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (Xbox One)

Premiera:
04 grudnia 2018
Premiera PL:
04 grudnia 2018
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Logiczna
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (Xbox One)
LuKaS77PL @ 16:10 27.09.2018
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny

Śr. długość gry: 38h 57min

+ czaswięcej

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści jest strategiczną grą turową z elementami wiedźmińskiej gry karcianej, czyli Gwinta. Początkowo tytuł miał być kilkugodzinną kampanią fabularną, będącą uzupełnieniem sieciowej części Gwinta, lecz z biegiem czasu został rozbudowany do rozmiarów  pełnoprawnej gry RPG. 

Opowieść przedstawiona w Wojnie Krwi dotyczy losów królowej Meve z Lyrii, jednej z postaci, jakie pojawiają się na kartach wiedźmińskich powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Wydarzenia ukazane w fabule dotyczą II wojny z cesarstwem Nilfgaardu, a więc zostały umiejscowione pomiędzy wydarzeniami opisami w książkach. Jako królowa Meve przemierzamy kilka krain znanych z wiedźmińskiego uniwersum, rozbudowując swoją armię i pozyskując sojuszników w walce z najeźdźcą.

Akcja gry została przedstawiona w perspektywie rzutu izometrycznego, natomiast sekwencje walki zostały zastąpione mechaniką gry karcianej. Gracz oprócz głównego wątku ma również do dyspozycji mnóstwo zadań pobocznych oraz szereg innych aktywności. Całość została urozmaicona wizytówką studia CD Projekt RED, czyli systemem wyborów i konsekwencji wpływającym na przebieg fabuły.

Oprawa graficzna Wojny Krwi jest przedstawiona w postaci częściowo animowanych, ręcznie rysowanych scen. W tle przygrywa unikalna ścieżka dźwiękowa, wzorowana na poprzednich grach z serii Wiedźmin.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z rasizmem
Screeny z Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?