Capcom przygotowuje kilka gier przeznaczonych dla konsol następnej generacji

Niestety korporacja nie jest jeszcze gotowa, by podawać nam szczegóły.

@ 19.05.2019, 12:56
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, ps4, xbox one

Capcom pokazuje, że nie liczą się tylko gry sieciowe oraz battle royale. Najnowsze wyniki finansowe wydawcy wskazują na to, że gracze chętnie kupują także inne gatunki, pod warunkiem, że są odpowiednio dopracowane i oferują wyzwanie. Potwierdzeniem tego może być m.in. bardzo dobra sprzedaż remake'u Resident Evil 2 oraz Devil may Cry 5.

Idąc za ciosem, Capcom nie zamierza zwalniać tempa i już przygotowuje kolejne przedsięwzięcia. Z rozmowy spółki z inwestorami dowiedzieliśmy się, że jej deweloperzy opracowują już kilka kolejnych projektów, w tym również tytuły przeznaczone dla konsol następnej generacji. Powstają one wszystkie z wykorzystaniem silnika RE Engine.

"Gry, które opracowaliśmy wykorzystując RE Engine w trakcie bieżącej generacji zyskały przychylność ludzi i od początku opracowywania silnika chcieliśmy, aby możliwe było jego wykorzystanie w konsolach następnej generacji", powiedział przedstawiciel firmy Capcom.

Następnie dowiedzieliśmy się - choć bez konkretów - że Capcom opracowuje obecnie kilka różnych projektów, mających zadebiutować w różnych odstępach czasowych.

"Choć nie możemy podać konkretnej liczby, tytułów, ani dat premier, mamy obecnie kilka produkcji na warsztacie wewnętrznie, wykorzystujących RE Engine".

Czego możemy się spodziewać? Z wcześniejszych doniesień wynika, że pośród opracowywanych przez Japończyków gier są między innymi remake Resident Evil 3 oraz Resident Evil 8. Jak tylko dowiemy się czegoś więcej, nie omieszkamy Was powiadomić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?