Apex Legends przygotowuje ekipa od Titanfall

Dlatego nie należy się spodziewać zbyt szybko Titanfall 3.

@ 05.02.2019, 22:24
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Po tym, jak Respawn Entertainment ujawniło swoje najnowsze przedsięwzięcie, grę Apex Legends, wielu graczy zaczęło zastanawiać się nad tym, czy kiedykolwiek dostaniemy trzecią część cyklu Titanfall. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Titanfall 3 nie powstaje. Ekipa odpowiedzialna za tę serię pracuje w tym momencie przy Apex Legends.

"Apex Legends to gra opracowywana przez ekipę Titanfall", powiedział dyrektor projektu, Mackey McCandlish. "Uniwersum Titanfall jest kontynuowane. To dzieje się w uniwersum Titanfall. To następna gra ekipy, która zrobiła Titanfall. Nie ma innej ekipy tworzącej Titanfall. To nie oznacza, że nigdy nie będzie innej ekipy robiącej Titanfall".

Co ciekawe, McCandlish przyznał w tym samym wywiadzie, że niewielka liczba deweloperów (jednocyfrowa) przeszła do teamu odpowiedzialnego za Star Wars Jedi: Fallen Order, ale większość pracuje właśnie nad Apex Legends. Niczym innym się w tym momencie nie zajmują.

"Zespół Titanfall pracuje przy Apex Legends. Niewielka grupa ludzi pracuje przy Star Wars. Ja oraz kilka innych osób przeprowadzaliśmy rekrutację do tej ekipy, aby im pomóc wystartować. Ale nie jestem zbyt mocno zaangażowany - to ich walka".

"Do tworzenia gier podchodzimy w sposób wymagający najpierw dyrektora. Vince Zampella zdobył Stiga Asmussena, który przygotował God of War, a ten zaczął zatrudniać ludzi. Ekipa sprawdza różne pomysły, znajduje to, co im odpowiada, pojawia się okazja pracowania przy Star Wars, możemy to zrobić, ta ekipa kontynuuje prace, dostaje przestrzeń, przenosi się, zaczyna robić grę i finalnie ją dostarcza".

"Czasem zdarza się, że ktoś lepiej radzi sobie w tej lub innej ekipie, a w rezultacie może dochodzić do niewielkich przetasowań. Ale najczęściej są one niezależne. Widzimy się każdego tygodnia na spotkaniach zorganizowanych dla wszystkich".

Apex Legends dostępne jest obecnie na komputerach osobistych (wymagania) oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosTheCerbis   @   12:18, 06.02.2019
Ponoć wyszło świetnie, a EA nie przykładało ani jednego palca do projektu.
0 kudosdabi132   @   13:03, 06.02.2019
Cytat: TheCerbis
Ponoć wyszło świetnie, a EA nie przykładało ani jednego palca do projektu.

Aż dziwne. Zapewne kazali tylko przerobić Titanfall 2 na osobną grę, bez mechów ale z trybem Battle royale i mikropłatnościami.
1 kudosTheCerbis   @   13:20, 06.02.2019
Jest to BR, ale nieco zmienione, według mnie w lepszej formie. No i są lootboxy, ale z jedynie kosmetycznymi przedmiotami.

Z drugiej strone BioWare też zarzekało się, że EA im nic nie każe. Ciekawe co powie Visceral... Chwila. Ach.
0 kudosSoyer90   @   16:17, 06.02.2019
Warto zainstalować żeby sprawdzić nawet z ciekawości. Waży 15gb, przy dzisiejszych produkcjach to praktycznie nic wielkiego. Gram od wczoraj i bawię się wyśmienicie, moje osobiste zdanie takie, że to najlepszy battleroyal na rynku. R.I.P Fortnite.

Lootboxy działają tak samo jak w Overwatch i sama gra też mocno nawiązuje do tej gry ale sama rozgrywka jest bardziej w stronę Titanfall.