Titanfall (PC) - okladka

Titanfall (PC)

Premiera:
11 marca 2014
Premiera PL:
13 marca 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
- napisy
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (23)Gram (7)Ukończone (3)Kupię (16)

Opis Titanfall (PC)
zvarownik @ 21:21 10.06.2013
Kamil "zvarownik" Zwijacz

Śr. długość gry: 30h 12min

+ czaswięcej

Titanfall to debiutancka produkcja studia Respawn Entertainment utworzonego przez byłych pracowników Infinity Ward. Tytuł przeznaczony jest głównie do rozgrywek multiplayer, a dedykowany wyłącznie komputerom PC oraz konsolom Xbox.

Gra jest pierwszoosobową strzelanką, w której gracze walczą między sobą, wcielając się w zwinnych żołnierzy przyszłości. Potrafią oni nie tylko strzelać, biegać i skakać, ale także wspinać się po ścianach budynków, skakać pomiędzy dachami, śmigać po balkonach itd. Nie są ograniczeni przez żadne przeszkody strukturalne, a w związku z tym bez problemów przemieszczają się na duże odległości. W rezultacie potyczki są bardzo dynamiczne i, aby przetrwać, konieczne jest ciągłe zmienianie miejsca ostrzału. Inaczej zabawa szybko kończy się śmiercią.

Prócz postaci kontrolowanych przez graczy (po 6 osób na jedną drużynę - łącznie szarpią dwie drużyny), po mapach biegają także żołnierze sterowani przez komputer, tudzież konsolę. Stanowią oni w głównej mierze mięso armatnie, czasem potrafią jednak przeprowadzić też jakąś akcję, a w związku z tym, są nie tylko środkiem do nabijania punktów, ale również zagrożeniem.

Cechą charakterystyczną Titanfall jest to, że akcja może w każdej chwili przenieść gracza do wnętrza potężnego robota, Tytana. Mechów jest trzy rodzaje, a każdy ma inne uzbrojenie oraz umiejętności. Skuteczne połączenie klasy pilota oraz typu Tytana stanowi klucz do zwycięstwa. Mimo że zabawa zdaje się być chaotyczna, jest nastawiona na współpracę. Bez niej, zwycięstwo jest niemożliwe. Co ciekawe, nawet porażka nie oznacza całkowitej przegranej. Pojawia się bowiem wówczas opcja ekstrakcji, jeśli uda nam się ją przeprowadzić, nim przeciwnik nas dorwie, ruszamy do kolejnego boju tylko z minimalną stratą punktów.

Titanfall działa na zmodyfikowanym silniku graficznym Source - tym, który napędzał wcześniej m.in. Half-Life 2. Produkcja dzięki niemu działa płynnie, nawet na słabszych komputerach, a na konsolach śmiga z prędkością stałych 60 klatek na sekundę.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea, Dirian,
PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Titanfall (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKrru   @   08:18, 11.12.2013
Przymiotnik ,,next-gen" pasuje do tej gry jak do ściany garbaty. Source już od dawna nosi długą, siwą brodę. Mnie to jednak nie przeszkadza, bo tak oryginalnej strzelaniny nie było od dawna.
0 kudosKrru   @   06:56, 14.03.2014
Mimo, że produkcję zmontowano na silniku Source, oprawa graficzna jest niezła. Rozgrywka jest dobrze zbalansowana. Jeśli Piloci współpracują ze sobą, nie mają większego problemu ze zniszczeniem Tytana. Cieszy też to, że gra hula w 1080p i 60 fpsach. Parkurowe przemieszczanie się po mapkach jest świetne. Chociaż mamy tutaj widok z pierwszej osoby, nie ma w nim chaosu. Znudził Ci się CoD i Battlefield? Graj w Titanfall.
0 kudoszvarownik   @   08:20, 31.03.2014
Również poleca. Mam za sobą dopiero około 10 godzin, ale bawiłem się świetnie przy becie, a teraz świetnie bawię się przy pełnej wersji. Gra jest emocjonująca, a udana katapulta ze swojego Tytana, wskoczenie od razu na mecha kierowanego przez nieprzyjaciela i wykonanie rodeo, chyba nigdy mi się nie znudzi Szczęśliwy
0 kudosRomeus   @   10:32, 23.06.2014
Pograłem 4 godziny podczas darmowego weekendu na Originie i... po dłuższym wahaniu kupiłem razem z Season Pass, mimo że nie jestem ani wielkim fanem, ani tym bardziej jakimś wirtuozem fpsów. Gra jest zdecydowanie dobra, potwierdzają się opinie o "powiewie świeżości" w gatunku. Poza tym ja akurat lubię ładne wizualnie mapy z mnóstwem zakamarków a la CoD. A w "Titanfall" to jest i jeszcze więcej przyjdzie w dodatkach. Nie wiem, czy dociągnę do 100 godzin, ale kilkadziesiąt na pewno popykam. Puszcza oko
0 kudosKrru   @   07:20, 13.11.2014
W tej grze najbardziej podoba mi się jej wizytówka, czyli tytani. Jest ich tylko trzy rodzaje, ale każdym z nich gra się trochę inaczej. Fajne są też jednorazowe karty, które pomagają w grze. Nie wiem tylko jednego. Dlaczego twórcy pozwolili grać tylko 12 osobom naraz? Boty są głupie (słabo strzelają, nie chcą skakać, itp.). Ich zabicie nie daje satysfakcji. Niestety o wiele częściej trafia się na boty niż na graczy. Titanfall to dobra gra, ale boty psują zabawę...
0 kudosshuwar   @   08:13, 13.11.2014
A no właśnie, ja również pograłem ostatnio w darmowy weekend ale... szukałem trybu singleplayer. Było w tym weekedowym wydaniu coś takiego?
0 kudosKrru   @   09:09, 13.11.2014
shuwar - Ja mam swoją kopię gry. Nie korzystałem z okresu testowego. W Titanfall są 2 kampanie, ale i tak cały czas gra się w Sieci. Najpierw wybierz w menu ,,GRAJ", a potem ,,KAMPANIA".
0 kudoszvarownik   @   10:25, 13.11.2014
shuwar - singla w Titanfall nie ma. Jak wspomniał Krru masz dwie kampanie, ale to kampanie online, w których rozgrywasz po prostu mecze z innymi osobami, a w międzyczasie oglądasz jakieś tam bzdurne scenki Dumny
0 kudosPIOTRPL   @   16:20, 08.05.2015
trzeba mieć xbox live gold żeby grać na multi?
Dodaj Odpowiedź