Code Vein - pierwszy zwiastun już za kilka dni; twórcy prezentują nowe screenshoty

Bandai Namco wyjawiło datę prezentacji pierwszego zwiastuna Code Vein, RPG akcji inspirowanego serią Dark Souls.

@ 28.04.2017, 10:35
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
ps4, xbox one

Code Vein - pierwszy zwiastun już za kilka dni; twórcy prezentują nowe screenshoty

Produkowanie gier "soulsopodobnych" stało się ostatnio jednym z nowych trendów w branży gier. Nawiązanie do tej myśli znajdziecie nawet w jednej z naszych ostatnich recenzji, w której Mateusz wziął pod lupę kolejny taki tytuł, a mianowicie Hollow Knight. Odkąd From Sofware udowodniło, że gracze doceniają produkty, w których jednak wypada nieco pomyśleć i zadać sobie sporo trudu by coś osiągnąć, wielu deweloperów podążyło tą ścieżką. Bandai Namco (wydawca serii Souls) pracuje od jakiegoś czasu nad podobnym przedsięwzięciem, a mianowicie Code Vein. Jak ogłosili twórcy, pierwszy zwiastun ujrzymy już 2 maja, czyli w najbliższy wtorek.

Code Vein to RPG akcji osadzone w ponurym, post-apokaliptycznym świecie, gdzie postacią kierowaną przez gracza jest wampir. Krwiopijca będzie przemierzał rozbudowane sekwencje lochów, w których zmierzy się z wymagającymi przeciwnikami, a po ukończeniu lokacji czekają go walki z bossami. Jak to zwykle z wampirami bywa, muszą one odżywiać się krwią by nie stracić sił, więc protagonista będzie pozyskiwał ją z pokonanych wrogów, niczym dusze w Dark Souls.

Wiele rzeczy brzmi znajomo, natomiast wizualnie będziemy mieć do czynienia z zupełnie innym produktem, bowiem Code Vein jest przygotowywane w stylistyce mangowej. Strona graficzna prezentuje się równie intrygująco w przypadku oręża, czy też strojów. Przewijają się tu elementy steampunkowe, a całość jest utrzymana w nieco przerysowanym stylu, jak przystało na japońską produkcję. Przedsięwzięcie napędza silnik Unreal Engine 4.

Jeśli chodzi o datę premiery gry, na ten moment nie podano żadnych informacji, lecz prawdopodobnie nastąpi ona w przyszłym roku, na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Poniżej możecie rzucić okiem na screenshoty opublikowane przez dewelopera.


Sprawdź także:
Code Vein

Code Vein

Premiera: 27 września 2019
PS4, XBOX ONE, PC

Code Vein to gra akcji z elementami RPG osadzona w mrocznym, post-apokaliptycznym uniwersum. Za projektem stoją weterani z Bandai Namco, którzy sami przyznają się do insp...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?