Hollow Knight (PC) - okladka

Hollow Knight (PC)

Premiera:
24 lutego 2017
Premiera PL:
24 lutego 2017
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
brak danych
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (11)Gram (1)Ukończone (2)Kupię (1)

Opis Hollow Knight (PC)
Kawira @ 12:21 26.01.2017
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 23h 0min

+ czaswięcej

Hollow Knight to platformówka sfinansowana na Kickstarterze w 2014 roku. Za projekt odpowiada zespół indie Team Cherry.

Gracz wciela się w tytułowego Hollow Knight, który wyrusza do podziemnego królestwa Hallownest. Z przyczyn nieznanej katastrofy popadło ono w ruinę stając się celem dla wielu poszukiwaczy przygód. Niedawno nadeszło jednak nowe zło niszczące umysły tych, którzy zapuścili się zbyt głęboko. Do bohatera należy odkrycie tajemnicy oraz przywrócenie spokoju w zniszczonej krainie.

Tytuł nie należy do klasycznych gier platformowych, bowiem jest bardziej nastawiony na walkę z przeciwnikami aniżeli przeskakiwanie przez różne przeszkody terenowe. Tych natomiast nie brakuje i zmierzyć się można z ponad 130 standardowymi wrogami oraz 30 bossami. W starciach można się wspomóc nie tylko coraz to lepszymi umiejętnościami, ale również specjalnymi, potężnymi mocami za pośrednictwem starożytnych amuletów. Twórcy postawili na swobodę, pozwalając eksplorować świat gry bez sztucznych ograniczeń.

W sferze wizualnej mamy do czynienia z kolorową, ręcznie rysowaną grafiką 2D. Lokacje Hallownest charakteryzują się dużą szczegółowością oraz baśniowym, tajemniczym stylem. W tle zaś przygrywa melancholijna muzyka autorstwa Christophera Larkina.

Screeny z Hollow Knight (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?