Tim Schafer wciąż marzy o Brutal Legend 2

Pamiętacie Brutal Legend? Jedną z najciekawszych i najbardziej niedocenionych gier akcji ostatnich lat? Tytuł studia Double Fine zachwycał swą nietuzinkowością, oprawą audiowizualną i klimatem opartym o ciężkie, heavy-metalowe granie.

@ 06.03.2012, 09:14
Bartek "bat2008kam" Michałowski
ps3, xbox 360


Pamiętacie Brutal Legend? Jedną z najciekawszych i najbardziej niedocenionych gier akcji ostatnich lat? Tytuł studia Double Fine zachwycał swą nietuzinkowością, oprawą audiowizualną i klimatem opartym o ciężkie, heavy-metalowe granie. Niestety, cechy te nie przysporzyły Eddiemu Riggsowi należnej mu popularności – produkcja sprzedała się w dość umiarkowanym nakładzie, nie przynosząc absolutnie żadnych zysków.

Dzieło Tima Schafera po dziś dzień z rozrzewnieniem wspominane jest przez grupkę wiernych fanów. Założyciel i szef studia Double Fine przeprowadził z graczami rozmowę, w której poruszono wiele kwestii. Jedną z nich była potencjalna kontynuacja Brutal Legend, która to – mówiąc szczerze – nie ma racji bytu. Nie chodzi tu tylko o prawdopodobny brak zainteresowania ze strony potężniejszych wydawców. Główną przyczyną jest budżet, o czym poinformował nas pan Schafer:

"Czasami myślę i marzę o tym, by stworzyć sequel Brutal Legend. Niestety, obawiam się, że nie mogę wykorzystać do tego celu platformy Kickstarter. Brutal Legend 2 z pewnością byłoby świetnym i wciągającym dziełem, ale na jego produkcję potrzebuję co najmniej 20 milionów dolarów, a to zbyt duża suma… chwileczkę… to brzmi znajomo".

Kickstarter to platforma, poprzez którą można zorganizować zbiórkę pieniędzy na realizację własnych projektów. Internauci mogą wesprzeć bardziej kreatywnych twórców, dzięki czemu ci zyskają fundusze na przeniesienie swej wizji do świata materialnego. I o ile życzę ekipie Double Fine jak najlepiej, tak wątpię, by udało się jej zebrać 20 milionów dolarów w tak krótkim czasie. Obawiam się, że Brutal Legend 2 to jeden z tych tytułów, w które nigdy nie zagramy.Sprawdź także:

Brutal Legend

Premiera: 13 października 2009
PS3, XBOX 360, PC

Brutal Legend to nietypowa gra z gatunku action/adventure, która swą nietuzinkowość zawdzięcza opowiedzianej tu historii. Gracz wciela się w Eddiego Riggsa. Bohater całki...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosjohnny11fingers   @   10:05, 06.03.2012
To niech marzenia przekuje w czyn - jedynka była oryginalna i świetna. Trochę za dużo RTSowych klimatów. Wolałbym coś bardziej sandbox'owego z wyrabaną w kosmos kampanią dla jednego gracza.
0 kudosraziel91   @   10:56, 06.03.2012
W dzisiejszych czasach większą szansę powodzenia miała by gra o Bieberze ( OH GOD WHY) niż kolejna część Brutal Legend a to dla mnie jako fana ostrych dźwięków cios różowym nożem w plecy Smutny
0 kudosCountCrowley   @   11:53, 06.03.2012
mi grę popsuły frustrujące podczas grania na konsoli elementy RTS, poza tym gra świetna! Uśmiech
"must have" dla każdego fana ciężkich riff'ów i gier komputerowych Uśmiech
0 kudosLoczek3545   @   14:59, 06.03.2012
Grałem, ale nie za bardzo przypadła mi do gustu więc do kolejnej części mi nie spieszno. Gierka miała klimat, ale nie dl mnie.
0 kudosdudek90r   @   18:38, 06.03.2012
A mnie tam 1 część się podobała i z chęcią bym zagrał w kontynuację
Dodaj Odpowiedź