Stardew Valley (PC)

ObserwujMam (21)Gram (11)Ukończone (2)Kupię (1)

Recenzja gracza - Stardew Valley (PC)


febra1976 @ 18:20 03.04.2020
mariusz "febra1976" T
e

Z pamiętnika pseudo-rolnika. Czyli jak wydoić kurę by krowa wełnę dała.  Dawno, dawno temu. Jeszcze w czasach świetności pierwszej PlayStation zagrywałem się w świetne Harvest moon. Mając w tyle głowy ile przyjemności sprawiła mi wtedy rozgrywka postanowiłem poczuć to jeszcze raz, padło na Stardew Valley. Dla mnie ważnym elementem było pojawienie się fanowskiego spolszczenie (thx grupa DNKSH ) ;-).

      Na początku wszystko wydawało się proste, uprawiamy, siejemy, zbieramy i tak w kółko. Jednak bardzo szybko okazało się że gra ma do zaoferowania dużo więcej niż się spodziewałem. Owszem nie jest to mega rozbudowane RPG, jednak jest tutaj co robić. Poza uprawianiem pola i hodowlą zwierząt, możemy zamienić nasze gospodarstwo w małe przedsiębiorstwo produkcyjne, przetwarzając produkty zwierzęce i rolne. Wina, piwo, weki, sery, itp. Ważnym elementem rozgrywki są nasze relacje z sąsiadami, możemy je poprawiać uszczęśliwiając poszczególne postacie prezentami, czy wykonanymi dla nich zadaniami. W grę wchodzi też flirt, małżeństwo i dzieci ;-P. Z wszystkich możliwych działań nie cierpiałem tylko łowić ryb, bardzo upierdliwa minigierka

    Gra nie ma jakiegoś ustalonego z góry zakończenia, możemy uprawiać, randkować, bez końca. Ja jednak postanowiłem zakończyć rozgrywkę po odhaczeniu celów które sobie założyłem. Co nie znaczy że jeszcze nie wrócę do spokojnego życia rolnika. No i ten uroczy pixel-art.

Polecam.


oceny graczy
Dobra Grafika:
Pomimo że to pixel-art czasami zdarzały się chrupnięcia.
Dobry Dźwięk:
Przyjemne dla ucha "plimkanie"
Świetna Grywalność:
Może być nużąca, jednak nie nudna.
Werdykt - Dobra gra!
Screeny z Stardew Valley (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?