Panzer General (PC)

ObserwujMam (25)Gram (35)Ukończone (5)Kupię (52)

Recenzja gracza - Panzer General (PC)


mardeb @ 20:51 27.11.2022
Marcin "mardeb"
Tworzę edukacyjny portal z planszówkami "Basiowe Gry Planszowe"

Świetna gra strategiczna od SSI. Stanowi pierwszą z grę z serii pod tym samym tytułem (Panzer General II i Panzer General 3D) oraz spin-offów (Allied General i Pacific General) oraz osadzonego w świecie fantasy ... Fantasy General.Panzer General to gra strategiczna, w której gracz może wcielić się w generała wojsk niemieckich lub alianckich na jednym z frontów drugiej wojny światowej. Możliwe jest rozegranie jednej z prawie 40 najważniejszych bitew. Zaczynając od napaści na Polskę w 1939 a skończywszy na obronie Berlina w 1945. W grze umieszczono też kilka hipotetycznych scenariuszy m.in. atak Niemców na Waszyngton lub atak na Wielką Brytanię przy wydatnej pomocy floty włoskiej.

Bitwy rozgrywane są w systemie turowym na planszy podzielonej na sześciokątne pola. Generalnie w scenariuszach z początkowego okresu wojny przewaga technologiczna Niemców jest tak duża, że grając tą nacją i przy nieograniczonej liczbie tur zawsze by się wygrywało. Jednak za każdym razem musimy mierzyć się z upływającym czasem. Kto nie zdąży na czas ten nie wygra a Sztab Generalny takim szybko dziękuje.

W każdym scenariuszu gracz ma do dyspozycji określoną liczbę jednostek. W większości są one na stałe przypisane do scenariusza, ale w dowolnej chwili można sobie ich trochę dokupić za walutę jaką jest prestiż gracza. Ten zaś jest zdobywany przez zajmowanie kolejnych miast na mapie i niszczenie wrogich jednostek.

Jednostki podzielone są na kilka typów, które mają swoje charakterystyki związane z siła ataku, obrony, prędkością, zapasem paliwa. Warto je poznać, aby optymalnie wykorzystać. W grze tak jak w całej drugiej wojnie światowej liczy się szybki atak najlepiej poprzedzony bombardowaniami lotniczymi i ostrzałem artyleryjskim. Mocne i szybkie czołgi robią większość roboty w grze, ale są one bezradne wobec przeciwnika okopanego w mieście. Warto więc budować sobie zróżnicowane jakościowo grupy uderzeniowe.


oceny graczy
Świetna Grafika:
Jak na tamte czasy bardzo dobra.
Świetny Dźwięk:
Jak na tamte czasy bardzo dobra. Podkreślała klimat gry.
Genialna Grywalność:
Miała "syndrom jeszcze jednej kolejki"
Werdykt - Świetna gra!
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?