Prezentownik 2016 - czyli najlepsze gry na prezent


bigboy177 @ 18:17 02.12.2016
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Zbliżając się powoli ku końcowi naszego prezentownika, chcemy przedstawić Wam garść gier przygodowych. W roku bieżącym w kategorii tej nie mamy niestety tytułów przeznaczonych dla najmłodszych graczy. Są za to projekty dla nastolatków oraz osób dorosłych. Jak to w przygodówkach, nie ma przesadnie dużo akcji, ale jest sporo główkowania, łączenia faktów oraz eksploracji. Najbardziej unikatowym przedsięwzięciem z tejże kategorii jest dzieło studia Team Ico. Powstawało ono blisko 10 lat, ale finalny produkt jest zaiste wyjątkowy. Chodzi w tym przypadku o The Last Guardian.

TytułKrótki opis

Batman - The Telltale Series

(PC, PS3, PS4, X360, X1)

Studio Telltale słynie z bardzo charakterystycznych gier przygodowych, w których elementy zręcznościowe, logiczne oraz eksploracyjne zostają zepchnięte na drugi plan przez scenariusz oraz kreację postaci. Przygody Batmana są tego idealnym przykładem, choć w tym przypadku twórcy postanowili przygotować kilka sekwencji zręcznościowych, a także fragmenty, podczas których bawimy się w detektywa i badamy miejsca zbrodni. Wyszło to nad wyraz ciekawie. Wisienką na torcie jest fakt, że gra skupia się mocniej na postaci Bruce’a Wayne’a, a nie Batmana.

Layers of Fear

(PC, PS4, X1)

Polski projekt, w którym postawiono na eksplorację oraz niesamowity klimat. W grze staramy się rozwiązać zagadkę domu, w którym niegdyś mieszkał uzdolniony artysta. Z jakiegoś powodu mężczyzna oszalał, a pokłosie jego szaleństwa możemy obserwować w każdym odwiedzanym pokoju. Jest klimatycznie, charakterystycznie i wyjątkowo. Na pewno nie jest to projekt dla młodszych graczy, ale starsi powinni być ukontentowani.

Sherlock Holmes: The Devil's Daughter

(PC, PS4, X1)

Kolejna gra, która nie nadaje się dla najmłodszych graczy. Wcielasz się w niej w tytułowego Sherlocka Holmesa i starasz się rozwikłać serię przerażających zbrodni. Z pozoru nie są one powiązane, ale z czasem zaczynasz dostrzegać pomiędzy nimi wspólny mianownik. Gra oferuje rozbudowany scenariusz, bardzo dobrą oprawę audio-wizualną oraz ciekawie zarysowanych bohaterów. Niełatwo znaleźć obecnie na rynku równie dobrą przygodówkę.

The Last Guardian

(PS4)

Jedna z najdłużej robionych gier w historii. Wyjątkowe dzieło studia Team Ico, w którym dwójka bohaterów (mały chłopiec oraz dziwne stworzenie) stara się przetrwać w niebezpiecznym i tajemniczym świecie. Nie jest to klasyczna przygodówka, ale ze względu na to, że eksploracja i zagadki logiczne są tu najważniejsze, właśnie do przygodówek podpiąłem tenże tytuł. Jako że brakuje słów, aby opisać to, co udało się stworzyć Japończykom, koniecznie zerknijcie sami. Na prezent również idealnie się nada, rzecz jasna. Pamiętajcie jednak, że projekt ten przeznaczony jest wyłącznie dla posiadaczy konsoli PlayStation 4.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslopas   @   20:14, 02.12.2016
Skopiujcie tą listę i wyślijcie za mnie do Mikołaja xD Oj sporo by człowiek tak chciał na prezent dostać.
0 kudosdabi132   @   21:46, 02.12.2016
Bardzo dobra lista ;) można udostępnić taką drugiej połówce i wtedy nie ma problemy z pomysłem na prezent. Ja wyręczyłem Mikołaja i sprawiłem sobie Mirror's Edge Catalyst, ale dojdzie chyba do mnie dopiero po 6 grudnia Uśmiech
0 kudosshuwar   @   22:38, 02.12.2016
Ja mikołajowi trąbiłem o Doomie - ale mnie olał. Sam se kupiłem Uśmiech