Prezentownik 2016 - czyli najlepsze gry na prezent


bigboy177 @ 18:17 02.12.2016
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Ze względu na to, że nie do wszystkich przemawiają gry akcji, przygotowaliśmy też garść propozycji z kolejnego niebywale popularnego gatunku. Osobiście go nawet preferuję, lubię bowiem mocno zżywać się z prowadzoną postacią. Uwielbiam też produkcje oferujące rozbudowany wątek fabularny oraz unikatowy klimat. Dlatego, mogąc wybrać grę dla siebie, najpewniej zdecydowałbym się na coś z nurtu RPG.

TytułKrótki opis

Dark Souls III

(PC, PS4, X1)

Jednym z najczcigodniejszych przedstawicieli RPG-ów było debiutujące z początkiem roku zwieńczenie fantastycznej trylogii Dark Souls, opracowanej przez studio From Software. Okazało się ono naprawdę solidnym przedsięwzięciem. Oferuje rozbudowany (choć skryty) wątek fabularny, mnóstwo broni oraz innych sposobów eksterminacji napotkanych przeciwników, a także pierwszorzędnie zaprojektowanych bossów. Nie jest to na pewno gra dla każdego, ze względu na dość wyśrubowany poziom trudności. Z drugiej jednak strony, oferuje niebywałą satysfakcję. Kupcie, jeśli chcecie ją poczuć, ewentualnie jeśli pragniecie aby ktoś inny się z niej radował. Pamiętajcie tylko, aby przed odwiedzinami sprawdzić stan psychiczny wcześniej obdarowanego – tak na wszelki wypadek.

Final Fantasy XV

(PS4, X1)

Jest na rynku raptem kilka dni, a zdążyło do siebie przekonać już ponad 5 milionów graczy. To o czymś świadczy, prawda? Square Enix dało radę. Deweloper przygotował naprawdę wciągające jRPG, w którym udało się połączyć elementy tytułów z otwartym światem oraz największe zalety projektów, w których deweloperzy postawili na bardziej liniowe doznania. Fani serii Final Fantasy na pewno będą wniebowzięci. Jeśli obdarowywana przez Was osoba się za takowego ma, nie zastanawiajcie się zbyt długo.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

(PC, PS4, X1)

Podrasowane wydanie hitu sprzed kilku lat, przeznaczone dla komputerów osobistych oraz konsol obecnej generacji. Choć fabularnie nie powala, to mimo wszystko potrafi oczarować. Głównie za sprawą ogromnego otwartego świata, pełnego aktywności oraz sekretów. Sporym plusem jest również fakt, iż produkcja wspiera mody – i to niezależnie od platformy. Dzięki temu da się dodawać fanowskie modyfikacje, pozytywnie wpływające na zabawę.

The Technomancer

(PC, PS4, X1)

Nie jest to projekt, o którym opowiadać będą wszystkie kolejne pokolenia, ale nie jest to też tytuł, obok którego da się przejść całkiem obojętnie. Choć nie wszystko zagrało idealnie, The Technomancer to solidna gra RPG, w której przenoszeni jesteśmy na Marsa, gdzie doszło do niebezpiecznego konfliktu. Musimy się z nim oczywiście spróbować uporać, a jednocześnie samemu przetrwać. Ciekawy klimat science-fiction, przyjemny system walki oraz rozbudowana fabuła – czy można chcieć czegoś więcej?

Wiedźmin 3: Edycja Gry Roku

(PC, PS4, X1)

Tego tytułu raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Niebywale grywalne RPG od polskiego studia CD Projekt RED to pozycja obowiązkowa dla każdego fana gatunku. Jeśli chcecie nim kogoś obdarować, upewnijcie się, że to osoba dojrzała. Wiedźmin Geralt to człek nieowijający w bawełnę, a deweloperzy w związku z tym również tego nie robią. Na pewno nie jest to projekt dla dzieciaków. Edycja Gry Roku to nie tylko podstawka, ale także dwa fabularne dodatki.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslopas   @   20:14, 02.12.2016
Skopiujcie tą listę i wyślijcie za mnie do Mikołaja xD Oj sporo by człowiek tak chciał na prezent dostać.
0 kudosdabi132   @   21:46, 02.12.2016
Bardzo dobra lista ;) można udostępnić taką drugiej połówce i wtedy nie ma problemy z pomysłem na prezent. Ja wyręczyłem Mikołaja i sprawiłem sobie Mirror's Edge Catalyst, ale dojdzie chyba do mnie dopiero po 6 grudnia Uśmiech
0 kudosshuwar   @   22:38, 02.12.2016
Ja mikołajowi trąbiłem o Doomie - ale mnie olał. Sam se kupiłem Uśmiech