Premiery gier w grudniu 2021


Materdea @ 23:07 29.11.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Icarus - 4 grudnia

PC


Icarus to nowa gra studia RocketWerkz, które zostało założone przez twórcę kultowego już moda DayZ do popularnej swego czasu Army II. Dean Hall nie odchodzi od dobrze znanych terytoriów i ponownie uderza w temat survivalu.

Produkcja RocketWerkz łączy pierwotną walkę człowieka z naturą i klimat science-fiction. Icarus to tytułowa planeta, na której ludzkość miała osiąść i zbudować nowy dom. Niestety plany spaliły na panewce z uwagi na dziwny rodzaj skażenia, który pojawił się na powierzchni Icarusa. Grupa naukowców jednak odkryła na Icarusie złoża niezwykle cennego surowca - gracz zatem wciela się w jednego z wielu śmiałków mających za zadania wydobycie go i dostarczenie na matczyną planetę (oraz zarobienie z tego tytułu potężnych kwot pieniędzy).

Rozgrywka w Icarusie nie odbiega od założeń gatunku - na początku, jako jeszcze nieopierzone żółtodzioby, problemem są walki z wilkami lub mniejszą zwierzyną; musimy nauczyć się tworzyć ogniska, smażyć czy gotować mięso i praktykować najbardziej pierwotne zachowania. Urozmaiceniem są sesje, czyli ograniczony czas na zabawę - co ileś godzin / dni / tygodni musimy wracać do naszego statku i spakować majdan, by przetransportować zdobycze. Jeśli nie zdążymy, wtedy przepada cały nasz progres: cała zdobyta technologia, surowce, umiejętności itd.

Halo Infinite - 8 grudnia

PC, Xbox Series X|S, Xbox One


Halo Infinite połowicznie trafiło już na rynek - z okazji 20-lecia tej serii Microsoft i studio 343 Industries udostępnili wersję beta modułu wieloosobowego. Kampania jednak czeka na swój debiut już od 2020 roku. Nowe Halo bowiem miało być tytułem startowym konsoli Xbox Series X|S, jednak w ostatniej chwili się z tego wycofano, by dać czas deweloperom na dopieszczenie produktu. Roczna obsuwa przyczyniła się do podkręcenia oprawy wizualnej i naprawienia niedociągnięć, które gracze wytykali przy okazji opublikowanego w połowie zeszłego roku gameplayu.

W szóstej pełnoprawnej odsłonie kultowej serii pierwszoosobowych strzelanek science-fiction znów przywdziewamy rolę Master Chiefa, który tym razem powraca do walki w najgorszych w historii tej marki realiach. Ludzkość przegrała walkę z Banished, a UNSC jest rozproszone i zdezorganizowane. W dodatku Cortana uwolniła się spod kontroli i stała się zagrożeniem.

Rozgrywka “szóstki” ma do zaoferowania całkiem sporo nowości. Oczywiście względem poprzedniczek, ponieważ rozwiązania te z powodzeniem są w FPS-ach już implementowane. Mowa o otwartym świecie i przemodelowanej formule zabawy, gdzie to gracz decyduje o sposobie podejścia do problemu. Poza tym Master Chief wzbogacił się o linkę wystrzeliwaną ze specjalnej wyrzutni zamontowanej na przedramieniu, co pozwala mu np. przyciągać przeciwników bliżej własnej pozycji.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   22:42, 30.11.2021
Chorus wydaje się całkiem spoko...
0 kudosIgI123   @   00:18, 01.12.2021
Coś biedna ta końcówka roku szczerze mówiąc.
0 kudosMgła   @   14:39, 03.12.2021
Wartales wygląda jak połączenie Mount & Blade i The Banner Saga. A że gra się jakimiś zbirami to już w ogóle miodzio. Trzeba będzie kiedyś sprawdzić.
0 kudosUxon   @   18:29, 03.12.2021
9 grudnia - Disco Elysium PL
10 grudnia - Kroniki Myrtany
0 kudosMaterdea   @   18:49, 03.12.2021
Cytat: Uxon
9 grudnia - Disco Elysium PL
10 grudnia - Kroniki Myrtany
Disco Elysium ukazało się już na PC-tach, konsolowe wydanie też już jest na rynku. A co do polskiej wersji... jestem ciekaw i czekam na efekty, bo nie stoi za nią Koch Media Polska, a sami deweloperzy (czyli najprawdopodobniej chodzi o projekt społecznościowego spolszczenia). Puszcza oko Duży znak zapytania.

Kroniki Myrtany zaś to mod.
1 kudosDirian   @   18:53, 03.12.2021
Cytat: Uxon
9 grudnia - Disco Elysium PL

Oj tak, już na GoG-u kupione, czekamy na spolszczenie Cool

Z wymienionych pozycji ciekawie wygląda Wartales, ale poczekam na aż wydadzą finalną wersję.
1 kudosUxon   @   19:41, 03.12.2021
Wiem, że zestawienie dotyczy jedynie nowości rynkowych, ale o tych dwóch perłach mimo wszystko musiałem wspomnieć. O Disco Elysium warto pamiętać, bo wielu ludzi dopiero teraz będzie miało okazję swobodnie zagrać w polskim języku, ze względu na bardzo trudny, oryginalny angielski. Kroniki Myrtany zaś są, fakt, modem, ale jednak to zupełnie niezależna gra, którą z oryginalnym Gothic łączy jedynie ten sam silnik i uniwersum. Całkowicie nowa produkcja na starych fundamentach. Forgotten City albo Enderal też zresztą widnieją oficjalnie jako mody do Skyrim, a jednak są to zupełnie niezwiązane z nim i bardzo cenione, fanowskie gry, w dodatku prezentujące o wiele wyższą jakość niż TES 5.
0 kudosMaterdea   @   20:59, 03.12.2021
Cytat: Uxon
Forgotten City albo Enderal też zresztą widnieją oficjalnie jako mody do Skyrim, a jednak są to zupełnie niezwiązane z nim i bardzo cenione, fanowskie gry, w dodatku prezentujące o wiele wyższą jakość niż TES 5.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Szczęśliwy
0 kudosUxon   @   21:22, 03.12.2021
Nie interesuje mnie zupełnie, co mówią rabini😉 Obie gry są wybitne. Enderal i Forgotten City.
Edit: I tak samo wybitne mogą być "Kroniki Myrtany"
Dodaj Odpowiedź