Icarus (PC) - okladka

Icarus (PC)

Premiera:
04 grudnia 2021
Premiera PL:
04 grudnia 2021
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Icarus (PC)
Kawira @ 14:55 01.04.2021
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Icarus to gra survivalowa osadzona w klimacie science-fiction. Na tle pozostałych produkcji tego typu wyróżnia ją fakt, że utrzymana jest w modelu biznesowym free to play. Za projekt odpowiada debiutanckie studio RocketWerkz założone przez kontrowersyjnego designera Deana Halla, który stworzył mod DayZ dla ArmA II, który później ewoluował w osobną produkcję.

Icarus to tytułowa planeta mająca niegdyś zastąpić Ziemię. Niestety, w wyniku pewnych działań jej atmosfera została skażona i raz na zawsze pogrzebano marzenia o przeprowadzce ludzkości.  W pewnym momencie historii jednak grupa naukowców odkryła na terenie Icarusa egzotyczną materię, która na Ziemi kosztuje krocie - zaczęła się zatem gorączka złota. W grze wcielamy się w jednego z tysięcy poszukiwaczy tajemniczego surowca. Zabawę zaczynamy ze stacji orbitalnej, skąd otrzymujemy zlecenia na realizowanie kolejnych ekspedycji.

Rozgrywka w Icarus łączy ze sobą elementy przygodowej gry akcji, strzelanki i survivalu. Naszym głównym zadaniem jest pozyskiwanie surowców, a czynimy to w zupełnie otwartym świecie o wielkości ok. 64 kilometrów kwadratowych. Im więcej ich zgromadzimy, tym więcej waluty zarobimy. Każda misja jest jednak ograniczona czasowo i jeśli nie zdążymy wrócić do miejsca ewakuacyjnego, wtedy kapsuła odleci z powrotem - ale bez nas. Taka sytuacja oznacza porażkę oraz utratę postaci wraz z jej całym ekwipunkiem. Za zdobywane kredyty usprawniamy sprzęt potrzebny do wydobycia oraz kupujemy kolejne zabawki ułatwiające gameplay. W trakcie eksploracji musimy jednak dbać o zasoby - regularnie uzupełniać tlen - a także pozyskiwać jedzenie. Zagrożeniem zaś nie jest tylko czas, ale również obca flora i fauna - dzika zwierzyna.

Wymagania: Twórcy gry Icarus ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z Icarus (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?