Premiery gier w grudniu 2021


Materdea @ 23:07 29.11.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Syberia: The World Before - 10 grudnia

PC


Marka Syberia nie miała najbardziej spektakularnego powrotu w historii. Seria przygodówek point & click zniknęła niemal na dobre po 2004 roku, w którym wyszła druga część przygód Kate Walker. Cykl wskrzeszony został blisko 12 lat później, zamieniając dwuwymiarowe i ręcznie rysowane przez Benoita Sokala tła (belgijskiego rysownika zmarłego w maju tego roku) na w pełni trójwymiarowe lokacje, co nie skończyło się najlepiej.

Syberia: The World Before nie cofa się i prezentuje się w pełni jako współczesna przygodówka - choć na razie tylko na PC-tach, to konsolowe wydania mają trafić do graczy w przyszłym roku. Tym razem zmian jest jednak więcej: gracz wciela się nie tylko we wspomnianą Kate Walker, ale również Danę Roze, utalentowaną pianistkę z Vaghen z roku 1937. Akcja gry dzieje się bezpośrednio po zakończeniu “trójki”.

The Gunk - 16 grudnia

PC, Xbox Series X|S, Xbox One


The Gunk to niezależne dzieło studia Image & Form, które na razie debiutuje ekskluzywnie w ekosystemie Xboksa - czyli na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X|S.

W The Gunk trafiamy na enigmatyczną planetę, na której tytułowy gunk, czyli szlam, przejął kontrolę i skaził niegdyś piękne i egzotyczne landszafty. Produkcja pozwala wcielić się graczowi w jednego z dwójki bohaterów posiadających rękawice zdolne poradzić sobie z tą mazią. Spoczywa na nich zadanie uratowanie świata oraz jego mieszkańców.

Rozgrywka w The Gunk to mieszanina klasycznej platformówki i elementów gry logicznej. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a przez większość czasu absorbujemy czarną truciznę oraz pokonujemy liczne zagadki środowiskowe. Zadanie ułatwia dodatkowa funkcja naszego unikalnego gadżetu, pozwalająca manipulować elementami otoczenia.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   22:42, 30.11.2021
Chorus wydaje się całkiem spoko...
0 kudosIgI123   @   00:18, 01.12.2021
Coś biedna ta końcówka roku szczerze mówiąc.
0 kudosMgła   @   14:39, 03.12.2021
Wartales wygląda jak połączenie Mount & Blade i The Banner Saga. A że gra się jakimiś zbirami to już w ogóle miodzio. Trzeba będzie kiedyś sprawdzić.
0 kudosUxon   @   18:29, 03.12.2021
9 grudnia - Disco Elysium PL
10 grudnia - Kroniki Myrtany
0 kudosMaterdea   @   18:49, 03.12.2021
Cytat: Uxon
9 grudnia - Disco Elysium PL
10 grudnia - Kroniki Myrtany
Disco Elysium ukazało się już na PC-tach, konsolowe wydanie też już jest na rynku. A co do polskiej wersji... jestem ciekaw i czekam na efekty, bo nie stoi za nią Koch Media Polska, a sami deweloperzy (czyli najprawdopodobniej chodzi o projekt społecznościowego spolszczenia). Puszcza oko Duży znak zapytania.

Kroniki Myrtany zaś to mod.
1 kudosDirian   @   18:53, 03.12.2021
Cytat: Uxon
9 grudnia - Disco Elysium PL

Oj tak, już na GoG-u kupione, czekamy na spolszczenie Cool

Z wymienionych pozycji ciekawie wygląda Wartales, ale poczekam na aż wydadzą finalną wersję.
1 kudosUxon   @   19:41, 03.12.2021
Wiem, że zestawienie dotyczy jedynie nowości rynkowych, ale o tych dwóch perłach mimo wszystko musiałem wspomnieć. O Disco Elysium warto pamiętać, bo wielu ludzi dopiero teraz będzie miało okazję swobodnie zagrać w polskim języku, ze względu na bardzo trudny, oryginalny angielski. Kroniki Myrtany zaś są, fakt, modem, ale jednak to zupełnie niezależna gra, którą z oryginalnym Gothic łączy jedynie ten sam silnik i uniwersum. Całkowicie nowa produkcja na starych fundamentach. Forgotten City albo Enderal też zresztą widnieją oficjalnie jako mody do Skyrim, a jednak są to zupełnie niezwiązane z nim i bardzo cenione, fanowskie gry, w dodatku prezentujące o wiele wyższą jakość niż TES 5.
0 kudosMaterdea   @   20:59, 03.12.2021
Cytat: Uxon
Forgotten City albo Enderal też zresztą widnieją oficjalnie jako mody do Skyrim, a jednak są to zupełnie niezwiązane z nim i bardzo cenione, fanowskie gry, w dodatku prezentujące o wiele wyższą jakość niż TES 5.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Szczęśliwy
0 kudosUxon   @   21:22, 03.12.2021
Nie interesuje mnie zupełnie, co mówią rabini😉 Obie gry są wybitne. Enderal i Forgotten City.
Edit: I tak samo wybitne mogą być "Kroniki Myrtany"
Dodaj Odpowiedź