Premiery gier we wrześniu 2021


Materdea @ 00:41 01.09.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Mimo nieciekawych prognoz pogody, tegoroczny wrzesień będzie upalny! A przynajmniej na to wskazuje ilość oraz jakość premier, które w tym miesiącu będą miały miejsce. Znajdziemy tu przekrój produkcji od nieco mniejszych Lake i Sable, przez nieco większe jak Hot Wheels Unleashed, kończąc na blockbusterach w rodzaju Deathloop, NBA 2K22 czy też Death Stranding: Director's Cut.

Wrzesień - niby już prawie jesień, wieczory coraz wcześniej, temperatura każe nosić przejściowe kurtki, a w “gierkowie” upał związany z taką ilością premier! Tegoroczne preludium do okresu typowo świątecznego (w sprzedażowym kalendarzu) wyjątkowo obrodziło w ilość gier, które znajdą swoje miejsce na półkach sklepowych. Wśród nich są zarówno mniejsze Lake czy Sable, ale także blockbustery w postaci Deathloop oraz NBA 2K22.

Lake - 1 września

PC, Xbox One, Xbox Series X|S


Lake od studia Gamious przenosi gracza na senne amerykańskie przedmieścia. Gracz wciela się w rolę czterdziestoletniej Meredith Weiss, pracownicy wielkiej korporacji, która wraca do swojego rodzinnego miasteczka Providence Oaks w Oregonie, by zastąpić na kilka dni zmarłego przed kilkoma dniami ojca. A był on lokalnym listonoszem.

I w ten sposób już możemy wyobrazić sobie, sposób, w których deweloperzy zaplanowali rozgrywkę dla swojej nowej - i debiutanckiej - gry. W Lake mamy bowiem do czynienia z przygodową grą akcji osadzoną w otwartym świecie. Przemierzamy uliczki Providence Oaks, dostarczamy pakunki, odtwarzamy wspomnienia z przeszłości rozmawiając z sąsiadami. Oprócz tego mamy także życie towarzyskie, pozwalające przywracać stare relacje z zapomnianymi znajomymi.

WRC 10 - 2 września

PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4


WRC 10 tworzone pod egidą zespołu ze studia Kylotonn / KT Racing to już dwudziesta, jubileuszowa, odsłona tej serii gier wyścigowych opartych na licencji Rajdowych mistrzostw świata. Jest to też najbogatsza edycja, zawierająca m.in. cztery nowe rajdy: Estonia, Chorwacja, Belgia i Hiszpania; sześć historycznych rajdów, a wśród nich rajdy Akropolu, San Remo, Niemiec oraz Argentyny.

Poza tym dostaniemy jeszcze bogatszy tryb kariery, w którym poprowadzimy własnego kierowcę ścigając się w kategorii Junior WRC aż do najwyższej klasy, czyli WRC. “Dziesiątka” oferuje 120 odcinków specjalnych, 52 oficjalne zespoły z sezonu 2021 (w tym z WRC2 i WRC3). Oprócz tego twórcy dali graczom możliwość założenia własnego teamu i poprowadzenie zespołu do zwycięstwa w ogólnym rankingu mistrzostw.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   07:19, 01.09.2021
Moi faworyci tego miesiąca to zdecydowanie Gamedec i nowe Life is strange. Ciekawie też wygląda Sable - jak komiks Moebiusa.
1 kudosTheCerbis   @   09:32, 01.09.2021
U mnie tak samo - Life is Strange oraz Gamedec. Oprócz tego interesują mnie Lake, Lost in Random, Tales of Arise, Kena: Bridge of Spirits i również Sable.
0 kudosGuilder   @   09:44, 01.09.2021
Deathloop, zwłaszcza po ostatnim artykule na temat tej gry. Oprócz tego nic dla mnie wrzesień nie ma.
0 kudoslogan23   @   06:29, 02.09.2021
Ja czekam tylko gamedec, reszta mnie nie interesuje.
1 kudosmrPack   @   10:57, 02.09.2021
Jak dla mnie najciekawiej wypadają LiS: True Colors oraz Lost Judgment.
0 kudosluki505   @   14:34, 02.09.2021
Kena, Diablo 2 Ressurected, Tales of Arise, Lost Judgment i LiS: True Colors to są gry które mnie interesują Uśmiech .
0 kudosMgła   @   16:45, 02.09.2021
Lost Judgment i Tales of Arise to dla mnie tytuły must play par excellence. Na dokładkę Gamedec i to wszystko. Świetny miesiąc, jest w czym wybierać.
Dodaj Odpowiedź