Premiery gier we wrześniu 2021


Materdea @ 00:41 01.09.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Sable - 23 września

PC, Xbox One


Za Sable odpowiada debiutanckie studio Shedworks. Pierwsza produkcja w ich portfolio to eksploracyjna, przygodowa gra akcji z otwartym światem, wyróżniająca się bardzo charakterystyczną, komiksową oprawą wizualną.

W Sable dostajemy opowieść o dorastającej samotnie na ogromnej pustyni nomadce, której jedynym kompanem jest lewitujący motocykl pomagający w wyszukiwaniu interesujących miejsc do złupienia. W trakcie gry na swej drodze spotkamy innych ludzi, którym będziemy mogli pomóc oraz poznać ich historię, a także odkryć co nieco starożytnych ruin oraz antycznych świątyń. Całość zaś utrzymana jest w postapokaliptycznym klimacie science-fiction.

Lost Judgment - 24 września

Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4


Lost Judgment to kontynuacja ciepło przyjętego spin-offu serii Yakuza - Judgment. Ponownie możemy wcielić się w bohatera z części poprzedniej, czyli detektywa Takayukiego Yagami. Po tym, jak rozwiązał on sprawę serii morderstw w Tokio, tym razem zmierzy się z nowym wyzwaniem.

Rozgrywka Lost Judgment będzie bardzo znajoma dla graczy mających styczność z poprzedniczką. Akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej, a poza prowadzeniem śledztwa (kolekcjonowaniem poszlak, przesłuchiwaniem świadków itd.) tworzącego pewien fabularny ciąg zdarzeń, musimy też mierzyć się na ulicach aglomeracji z przeciwnikami różnego rodzaju: od zwykłych opryszków po poważnych gangsterów. Walka odbywa się zgodnie z nową regułą w serii Yakuza - w jRPG-owej formule.

Death Stranding: Director's Cut - 24 września

PlayStation 5


Podobnie jak w sierpniu Ghost of Tsushima, w tym miesiącu także Death Stranding dostanie swoją wersję reżyserską. Death Stranding: Director's Cut nie zaoferuje fabularnego rozszerzenia podobnego do tego z dzieła studio Sucker Punch, niemniej jednak nie będzie prostą aktualizacją na PlayStation 5, ponieważ pojawią się zmiany gameplayowe.

Tytuł Kojima Productions zaoferuje nowe narzędzia (lepsze stabilizatory, katapulta), a także specjalnego robota, który będzie ułatwiał nam podróżowanie. Do tego dostaniemy kolejną pukawkę - Maser Gun - dzięki której jesteśmy w stanie ogłuszać naszych przeciwników. Wisienką na torcie jest specjalna misja w ogromnej fabryce.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   07:19, 01.09.2021
Moi faworyci tego miesiąca to zdecydowanie Gamedec i nowe Life is strange. Ciekawie też wygląda Sable - jak komiks Moebiusa.
1 kudosTheCerbis   @   09:32, 01.09.2021
U mnie tak samo - Life is Strange oraz Gamedec. Oprócz tego interesują mnie Lake, Lost in Random, Tales of Arise, Kena: Bridge of Spirits i również Sable.
0 kudosGuilder   @   09:44, 01.09.2021
Deathloop, zwłaszcza po ostatnim artykule na temat tej gry. Oprócz tego nic dla mnie wrzesień nie ma.
0 kudoslogan23   @   06:29, 02.09.2021
Ja czekam tylko gamedec, reszta mnie nie interesuje.
1 kudosmrPack   @   10:57, 02.09.2021
Jak dla mnie najciekawiej wypadają LiS: True Colors oraz Lost Judgment.
0 kudosluki505   @   14:34, 02.09.2021
Kena, Diablo 2 Ressurected, Tales of Arise, Lost Judgment i LiS: True Colors to są gry które mnie interesują Uśmiech .
0 kudosMgła   @   16:45, 02.09.2021
Lost Judgment i Tales of Arise to dla mnie tytuły must play par excellence. Na dokładkę Gamedec i to wszystko. Świetny miesiąc, jest w czym wybierać.
Dodaj Odpowiedź