Premiery gier we wrześniu 2021


Materdea @ 00:41 01.09.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

New World - 28 września

PC


New World, podobnie jak wymieniona już w tym zestawieniu Kena: Bridge of Spirits, nie zdążyło na swoją sierpniową premierę. Również w tym przypadku deweloperzy uznali, że potrzebują nieco więcej czasu, by dopracować swoje dzieło.

Dla Amazonu będzie to pierwsza styczność ze światem gier wideo, od kiedy gigant e-commerce zapowiedział utworzenie własnego studia. Beta MMORPG-a, bo w takim gatunku New World będzie utrzymane, cieszyła się dużą popularnością i jest spora szansa, że również finalna wersja okaże się sukcesem.

W New World gracz trafia do alternatywnej rzeczywistości XVII wieku. Własnoręcznie stworzona przez nas postać ląduje w na poły fantastyczną, a na poły historyczną wyspę Aeternum. Lokacja oraz cały klimat nawiązuje do ery kolonizacji odkrytego przez Krzysztofa Kolumba kontynentu. Rozgrywka zaś nie odbiega od założen całego gatunku - z tą różnicą, że w dziele od Amazon Games spory nacisk położono na ekonomiczny aspekt zarządzania własnymi włościami. Produkcja pozwala bowiem organizować życie swojej miniosady, gdzie prowadzimy zagrody ze zwierzętami i pozyskujemy z nich skóry, mięso oraz pozostałe elementy. Możemy ulepszać je nie tylko pod względem wydajności, ale także wyglądu.

Hot Wheels Unleashed - 30 września

PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch


Studio Milestone znane jest z wielu serii gier wyścigowych - i to całkiem udanych. Deweloperzy mają w portfolio m.in. cykle MotoGP i Ride. Teraz dorzucają grę przygotowaną na licencji popularnej marki zabawkowych modeli samochodów - Hot Wheels.

Hot Wheels Unleashed będzie kolejną próbą przeniesienia kultowych w niektórych kręgach miniaturowych samochodzików do świata gier wideo. Tytuł pozwala graczom na wybranie jednego z kilkudziesięciu modeli Hot Wheels, które zostały pieczołowicie odwzorowane, a następnie wzięcie udziału kilkunastu dostępnych zawodach na ikonicznych już pomarańczowych trasach. Te pomarańczowe trasy to nic innego jak znane z prawdziwego życia tory wyścigowe sprzedawane w pakietach z autami.

Rozgrywka ma typowo zręcznościowych charakter w stylu takich gier jak StuntGP. Na trasie rozlokowane są rozmaite moce pozwalające np. na chwilowe przyspieszenie prędkości, wybicie przeciwnika z toru itp. Oczywiście każda z tras wyposażona jest w szereg miejsc, w których możemy wykonywać efektowne akrobacje.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   07:19, 01.09.2021
Moi faworyci tego miesiąca to zdecydowanie Gamedec i nowe Life is strange. Ciekawie też wygląda Sable - jak komiks Moebiusa.
1 kudosTheCerbis   @   09:32, 01.09.2021
U mnie tak samo - Life is Strange oraz Gamedec. Oprócz tego interesują mnie Lake, Lost in Random, Tales of Arise, Kena: Bridge of Spirits i również Sable.
0 kudosGuilder   @   09:44, 01.09.2021
Deathloop, zwłaszcza po ostatnim artykule na temat tej gry. Oprócz tego nic dla mnie wrzesień nie ma.
0 kudoslogan23   @   06:29, 02.09.2021
Ja czekam tylko gamedec, reszta mnie nie interesuje.
1 kudosmrPack   @   10:57, 02.09.2021
Jak dla mnie najciekawiej wypadają LiS: True Colors oraz Lost Judgment.
0 kudosluki505   @   14:34, 02.09.2021
Kena, Diablo 2 Ressurected, Tales of Arise, Lost Judgment i LiS: True Colors to są gry które mnie interesują Uśmiech .
0 kudosMgła   @   16:45, 02.09.2021
Lost Judgment i Tales of Arise to dla mnie tytuły must play par excellence. Na dokładkę Gamedec i to wszystko. Świetny miesiąc, jest w czym wybierać.
Dodaj Odpowiedź