Premiery gier we wrześniu 2021


Materdea @ 00:41 01.09.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt - 7 września

PC


Vampire: The Masquerade - Bloodhunt to kolejne battle royale na bogatej już mapie z produkcjami z tego gatunku. Produkcja studia Sharkmob nie jest jednak kierowana do najmłodszej widowni, do czego inne tytuły utrzymujące gameplay w tej formule nas przyzwyczaiły. Gra bowiem stworzona została w uniwersum Świata Mroku (World of Darkness), a tam przemoc i brutalna walka to chleb powszedni.

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt osadza akcję w ogromnej aglomeracji, w której dochodzi do zdrady pomiędzy działającymi w nim wampirzymi klanami (Brujah, Toreador oraz Nosferatu), w wyniku czego te rzuciły się sobie do gardeł. Dodatkowym zagrożeniem jest atak tzw. Wydziału, czyli tajemniczej ludzkiej komórki rządowej mającej za zadanie zgładzić odmieńców.

Rozgrywka przypomina to, co możemy znać np. z Fortnite Epic Games lub Hyper Scape od Ubisoftu. Akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej, zaś gracze korzystają z różnych rodzajów broni palnej. Lokacje są tak skonstruowane, że do dyspozycji oprócz ulic i zakamarków dostajemy również przestrzeń dachową budynków. Do wyboru mamy kilka klas postaci, a każda różni się wyposażeniem oraz umiejętnościami specjalnymi.

The Artful Escape - 9 września

PC, Xbox One


The Artful Escape to druga gra przeznaczona wyłącznie na ekosystem Xboksa w tym zestawieniu. Produkcja stanowi mieszaninę gry zręcznościowej, platformowej i przygodowej, a akcja osadzona została w umyśle samego bohatera. W grze wcielamy się w nastoletniego geniusza gitary o imieniu Francis Vendetta i znajdujemy się tuż przed naszym pierwszym występem scenicznym.

Clou zabawy to pokonywanie kolejnych zwariowanych etapów. Zwiedzamy surrealistyczne lokacje, które nie są niczym ograniczone z uwagi na to, że de facto znajdujemy się w umyśle naszego protagonisty. Deweloperzy ze studia Beethoven & Dinosaur przygotowali szereg zakręconych leveli, zagadki środowiskowe, a wszystko okrasili nietuzinkową warstwą muzyczną. Do tego wszystkiego na wyposażeniu mamy świetlny pistolet - do walki z przeciwnikami - a odpowiednik czarów stanowią nasze ruchy. Francis posiada bowiem kombinezon rejestrujący jego zachowania w celu tworzenia nowych utworów muzycznych.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   07:19, 01.09.2021
Moi faworyci tego miesiąca to zdecydowanie Gamedec i nowe Life is strange. Ciekawie też wygląda Sable - jak komiks Moebiusa.
1 kudosTheCerbis   @   09:32, 01.09.2021
U mnie tak samo - Life is Strange oraz Gamedec. Oprócz tego interesują mnie Lake, Lost in Random, Tales of Arise, Kena: Bridge of Spirits i również Sable.
0 kudosGuilder   @   09:44, 01.09.2021
Deathloop, zwłaszcza po ostatnim artykule na temat tej gry. Oprócz tego nic dla mnie wrzesień nie ma.
0 kudoslogan23   @   06:29, 02.09.2021
Ja czekam tylko gamedec, reszta mnie nie interesuje.
1 kudosmrPack   @   10:57, 02.09.2021
Jak dla mnie najciekawiej wypadają LiS: True Colors oraz Lost Judgment.
0 kudosluki505   @   14:34, 02.09.2021
Kena, Diablo 2 Ressurected, Tales of Arise, Lost Judgment i LiS: True Colors to są gry które mnie interesują Uśmiech .
0 kudosMgła   @   16:45, 02.09.2021
Lost Judgment i Tales of Arise to dla mnie tytuły must play par excellence. Na dokładkę Gamedec i to wszystko. Świetny miesiąc, jest w czym wybierać.
Dodaj Odpowiedź