Saints Row (PS5) - okladka

Saints Row (PS5)

Premiera:
23 sierpnia 2022
Premiera PL:
23 sierpnia 2022
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (2)Gram (1)Ukończone (2)Kupię (0)

Opis Saints Row (PS5)
Materdea @ 19:16 23.08.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 44h 30min

+ czaswięcej

Saints Row to reboot marki zapoczątkowanej przez studio Volition w 2006 roku. Gra nie oferuje bohaterów znanych z poprzedniego cyklu, a oferuje wyłącznie pewne fabularne i gameplayowe podwaliny, na których osadzono zupełnie nowy świat, inną historię oraz bohaterów.

Historia Saints Row przenosi gracza do współczesnych Stanów Zjednoczonych - wcielamy się w Bossa (dosłownie) czteroosobowego gangu małoletnich absolwentów, których celem jest założenie profesjonalnej grupy przestępczej. Trafiamy do wzorowanego na Dziki Zachód południowego regionu USA, do fikcyjnego miasteczka Santa Ileso.

Rozgrywka w Saints Row oferuje wszystkie doskonale znane dla przygodowych gier akcji w otwartym świecie mechanik. Akcję obserwujemy  z perspektywy trzeciej osoby, a do dyspozycji dostajemy lokację złożoną z dziewięciu różnorodnych dystryktów. Środowisko różni się od siebie pod względem architektury, klimatu i wyglądu. W Santo Ileso mamy dzielnicę typowo handlową, przemysłową, rozrywkową itd. Dostępne są też tereny podmiejskie. Jako szef całej organizacji wraz z towarzyszami, z których każdy z nich reprezentuje inną gałąź (zaopatrzenie, planowanie itp.) wykonujemy kolejne fabularne (dostępne są też poboczne) zadania, mające doprowadzić nas na szczyt przestępczej hierarchii w mieście.

Saints Row posiada możliwość przejścia kampanii w trybie kooperacji dla dwóch osób - zarówno online jak i lokalnie.

Screeny z Saints Row (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosMicMus123456789   @   22:10, 08.11.2022
Jako fan serii, który długo czekał na nową część oraz spełnienie obietnic o powrocie do korzeni, muszę powiedzieć, że jestem rozczarowany. Przede wszystkim tym, że fabuła jest króciutka i to naprawdę, gdyby nie to, że musimy budować i rozwijać interesy fabuła nie starczyła by nawet na dziesięć godzin. Kiedy myślisz, że gra się rozkręca okazuje się, że stajesz przed ostatnią misją. Po za tym główni źli są bezbarwni i w ogóle nie poświęca się im czasu oraz bardzo szybko giną. Nie ma też żadnego bliższego poznania czy rozpracowywania tych gangów, dwie trzy misje i po temacie. To samo tyczy się naszych przyjaciół, są bezbarwni i niczym nie przypominają ekipy z poprzednich odsłon. Małym plusem jest to, że cut-scenki i dialogi są całkiem nieźle napisane i idzie się pośmiać. Zdziwiło mnie też to, że pierwszy raz w serii misje dzieją się po za mapą gry, w poprzednich odsłonach wszystkie misje działy się na mapie i było można zawsze te miejsca odwiedzić, a tu nie. Ważniejsze misje dla fabuły są na oddzielnych terenach. Ogólnie niby mamy nową generacje, niby reboot serii, a względem poprzednich odsłon dostajemy całą masę kroków w tył. Warto też nadmienić, że mimo iż grałem na PS5 gra jest strasznie zbugowana, kamera potrafi się zaciąć w trakcie chodzenia, przeglądania mapy czy w trakcie misji nagle znika znacznik do otwarcia drzwi. Zdarzyło mi się też wylecieć po za tekstury mapy, ale przynajmniej zaliczyłem jedno wyzwanie. Gra posiada też strasznie dużo ekranów wczytywania choć logika wskazuje, że powinno ich być mało lub wcale.