The Game Awards 2021 - podsumowanie gali


zubal22 @ 18:07 11.12.2021
Filip "zubal22" Sudoł

W trakcie The Game Awards 2021 nie brakowało zaskoczeń, jeśli chodzi o zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Całkiem gorąco było także przy zwiastunach ogłoszonych już gier oraz zapowiedziach tych zupełnie nowych. Zapraszamy na nasze na podsumowanie gali TGA 2021!

The Game Awards 2021 w skrócie


Można by pokusić się o stwierdzenie, że The Game Awards 2021 miało dwie strony. Z jednej, podsumowuje ten nieco rozczarowujący rok, który stał pod znakiem raczkującej nowej generacji konsol, gdzie posucha na zupełnie nowe wysokobudżetowe produkcje odcisnęła swe piętno w grach nominowanych do poszczególnych nagród. Na szczęście jednak - druga strona medalu jest taka, że następny rok, dwa pod względem przedstawionych na gali zapowiedzi - wyglądają całkiem obiecująco.

Na szybko warto zaznaczyć kilka najważniejszych informacji co do nagród. Grą roku 2021 zostało It Takes Two studia Hazelight, czyli kooperacyjna platformówka twórców A Way Out. Największą liczbą statuetek nagrodzono wspomnianego zdobywcę miana "GOTY" oraz Forza Horizon 5 - oba dzieła mogą się pochwalić trzema wyróżnieniami. Dla porównania na zeszłorocznej gali najwięcej nagród (aż 7!) otrzymało The Last of Us Part II. Z polskich gier nominowany do dwóch kategorii był Cyberpunk 2077, lecz nie wygrał on w żadnej z nich, ale to też nie powinno chyba stanowić większego zaskoczenia.

Jeśli jesteście zainteresowani przejrzeniem listy pozostałych gier nagrodzonych w trakcie TGA 2021, to zapraszam do niniejszej wiadomośći!

Oczywiście The Game Awards to nie tylko plebiscyt najlepszych gier, ale i świetne miejsce do przedstawienia nowych, wielkich i mniejszych produkcji. Zapraszam zatem na podsumowanie co ciekawszych pokazanych na TGA zwiastunów, w których nie brakowało niespodzianek!

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDirian   @   21:05, 13.12.2021
Elden Ring już zamówione w pre-orderze, pierwszym od 2013 roku... Jestem pewien, że będzie warto, jeszcze żadna gra od From Software mnie nie zawiodła. Może trochę Sekiro, ale głównie dlatego, że nie podszedł mi system walki.

Poza tym bardzo ciekawie wygląda Forspoken, ale mam duże obawy co do tego tytułu - na gameplayach wygląda aż zbyt dobrze...
0 kudosshuwar   @   17:52, 14.12.2021
No cóż. Kilka ciekawych rzeczy było, ale efektu wmurowania w podłogę nie poczułem.