Saints Row (PC)

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (4)

Widzieliśmy Saints Row - starzy Święci przechodzą na emeryturę (PC)


Materdea @ 22:02 25.08.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Zapowiedziano nową część marki Saints Row, a my już mieliśmy okazję ją zobaczyć. Twórcy podejmują tutaj wiele ryzykownych decyzji, odcinając się od szalonych i czasami aż nadto przekoloryzowanych poprzedniczek, stawiając na model znany z dzisiejszych sandboksów jak np. Just Cause czy Grand Theft Auto. Czy ta operacja się powiedzie? Trudno dzisiaj wyrokować.

Historia marki Saints Row, jednej z najbardziej nietuzinkowych przygodowych gier akcji z otwartym światem, zatoczyła koło. Można powiedzieć: umarł król, niech żyje król. Tylko pytanie, jak nowej odsłonie tej serii będzie blisko do miana króla. Ujawniony bowiem reboot popularnego cyklu nierzadko nazywanej "klonem GTA" generuje więcej pytań niż odpowiedzi.

Pierwsza sprawa: Saints Row to reboot pełną gębą. Nie ujrzycie starego gangu, dawnych znajomych, laserów, kosmitów, fioletowego dildosa (tutaj mimo wszystko stawiam znak zapytania). Wyraźnie podkreślono, że to zupełnie nowy świat i nie powinniśmy spodziewać się żadnych crossoverów, a bardziej subtelnych easter-eggów czy drobniejszych nawiązań. Studio Volition stonowało nieco koncept na grę, a przynajmniej takie odniosłem wrażenie po ujrzeniu fragmentów z rozgrywki w trakcie prezentacji, w której miałem przyjemność uczestniczyć.

Zaznaczę od razu, że w około półtoragodzinnym spotkaniu z deweloperami i samymi materiałami z rozgrywki, wraz z innymi cały czas oglądaliśmy wyłącznie pewne skrawki gameplayu, więc moja obserwacja na przestrzeni prezentowania kolejnych materiałów może się zdewaluować!

Co w zamian? Pomysł się nie zmienił. Nadal bowiem mamy grupę przestępczą, otwarte środowisko, różne dzielnice, przejmowanie kolejnych interesów, dużo strzelania, jeszcze więcej dziwnych i momentami szalonych akcji (jak wyścigi po dachach budynków na wstecznym biegu) itd. Deweloperzy wybrali jednak bardziej zachowawczy wariant na zaprezentowanie tych wszystkich "ficzerów". Nowa produkcja Volition to bardziej Just Cause niż popaprane wyczyny Gata i spółki z "trójki" oraz "czwórki".

Saints Row (5) tym samym wraca niejako do swoich korzeni. A przynajmniej takiego stwierdzenia użyli producenci, którzy w trakcie prezentacji o grze opowiadali. Tło wygląda następująco: jako gracz tworzymy własnego bohatera i wcielamy się w postać bossa. Dosłownie, bowiem stajemy na czele grupy kumpli, świeżo upieczonych absolwentów szkoły wyższej z kredytami studenckimi na karkach, których marzeniem jest założenie własnego kryminalnego imperium. Brzmi infantylnie, jednak nic z tych rzeczy - klimat przypomina bardziej ziomalsko-koleżeńską konwencję w stylu głupkowatych gagów z komedii klasy B podobną do Groove Street z Grand Theft Auto: San Andreas.

Screeny z Saints Row (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMgła   @   09:03, 26.08.2021
Cytat:
Gra ani na krok nie wychodzi z bardzo bezpiecznych i utartych schematów. Wyraźnie widać, że twórcy i wydawca celują w jak najszerszą publiczność, co nie mogło do końca udać się w przypadku poprzednich części serii.
Ech... bezpieczne Saints Row, do czego to doszło. Jako fan serii nie jestem zachwycony tonowaniem wariactwa i zapewne humoru, które od trójki (może nawet dwójki) definiowały te gry. Poczekamy zobaczymy, ale na razie jestem na nie.

Btw na Epicu rozdają SR3 Remastered za darmola.
0 kudosmrPack   @   11:40, 26.08.2021
W poprzednich odsłonach bawiłem się dobrze, ale ja tam się jednak cieszę, że po absurdalnych 3 i 4, seria powróci do korzeni. Odrobinę mi się klimat jeszcze kojarzy z Total Overdose Puszcza oko
0 kudosTheCerbis   @   12:03, 26.08.2021
Wygląda nieźle, młodzieżowo, trochę kolorowo, ale nie jestem pewny, czy to się uda. Zobaczymy czy po premierze rebootu będzie można liczyć na sequel, czy też Volition zrezygnuje na razie z marki Saints Row.
0 kudosBarbarella.   @   15:10, 26.08.2021
Cytat: Mgła
Btw na Epicu rozdają SR3 Remastered za darmola.

Wzięłam .Zawsze biorę . Święty
Cytat: mrPack
a tam się jednak cieszę, że po absurdalnych 3 i 4, seria powróci do korzeni.

No ja się wychowałam na na trójce i czwórce . I ta absurdalność właśnie mnie wciągnęła. Dwójkę mam ale jakiś bug mnie zniechęcił do grania. O ile dobrze pamiętam to gra mi się wczytywała w momencie gdy moja postać ugrzęzła w jakiejś lokacji i nie dało się nią ruszyć. Nie pamiętam czy była opcja wczytania wcześniejszego sejwa ale no z jakichś powodów wywaliłam grę z dysku.
Jeśli chodzi o nowych Świętych to jak na razie nie zauważyłam polskiej wersji językowej. Mam nadzieję że to się zmieni.
0 kudosMicMus123456789   @   19:11, 26.08.2021
Mnie osobiście martwi tylko jedna rzecz, mianowicie to czy nowa ekipa udźwignie dorobek poprzedniej? Po ograniu całej serii trudno mi sobie wyobrazić Saints Row bez znanych bohaterów zwłaszcza, że seria Saints Row posiadała i nadal posiada jednych z najbardziej charakterystycznych bohaterów, o których trudno zapomnieć, nawet antagoniści byli świetni.
0 kudosIgI123   @   18:00, 13.09.2021
Jedyna część serii w jaką grałem to SR2, ale oglądałem trochę trójeczkę (pamiętam do dziś let's playa Ravnarra z Cerbisem) i czwóreczkę i ceniłem tą serię za to że robi coś innego, ciekawego. Teraz to pewnie się zapowiada typowy openworld, jakich dzisiaj miliony na rynku.
0 kudoslogan23   @   18:50, 13.09.2021
Cytat: MicMus123456789
Mnie osobiście martwi tylko jedna rzecz, mianowicie to czy nowa ekipa udźwignie dorobek poprzedniej? Po ograniu całej serii trudno mi sobie wyobrazić Saints Row bez znanych bohaterów zwłaszcza, że seria Saints Row posiadała i nadal posiada jednych z najbardziej charakterystycznych bohaterów, o których trudno zapomnieć, nawet antagoniści byli świetni.
Mi się wydaje ale jeden miał przypinkę świętych na marynarce. Dobrze jakby starzy święci mieli chociaż epizodyczny występ. Bez Johnnyego i reszto to nie to samo.
Dodaj Odpowiedź