Saints Row 5 miało pierwotnie zawierać postaci z poprzednich odsłon - plotka

Wydawca nie chciał jednak łączyć nowego projektu z dotychczasowymi częściami i dlatego postanowiono opracować reboot.

@ 27.11.2023, 13:56
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Saints Row 5 miało pierwotnie zawierać postaci z poprzednich odsłon - plotka

Reboot serii Saints Row zadebiutował w sierpniu 2022 roku i niestety szybko okazało się, że nie porwał swoimi założeniami graczy. Z tego właśnie względu studio Volition zostało zamknięte, a przyszłość cyklu stoi pod dużym znakiem zapytania. Czy gdyby zdecydowano się na kontynuację, a nie reboot, sytuacja byłaby inna? Nigdy się nie przekonamy, mimo że twórcy chcieli całkiem inaczej serię poprowadzić.

W sieci niedawno pojawił się interesujący materiał filmowy, przygotowany przez użytkownika portalu YouTube zwanego mrsaintsgodzilla21. Twierdzi on, że Volition chciało pierwotnie przygotować Saints Row 5, a nie reboot. Kontynuacja miała się skupiać na postaciach z wcześniejszych odsłon cyklu, a protagonistami mieli być m.in. Johnny Gat, Shaundi, Pierce, Dex oraz Aisha.

Celem dewelopera było przemówienie zarówno do nowych, jak i starych fanów serii. Mieliśmy dostać bardziej przyziemną opowieść, choć jednocześnie miało nie brakować mocniej zakręconych fragmentów. W 80% miało to być coś przypominającego Saints Row 2, a w pozostałych 20% coś na wzór Saints Row: The Third. Podczas zabawy mieliśmy ponadto ujrzeć misję przygotowaną przez modera zwanego Mike Watson, który zmarł w 2021 roku.

Mimo że takie były założenia gry, finalnie planów nie udało się przekuć w rzeczywistość, albowiem nie zgodził się na to wydawca, Deep Silver. Spółka chciała przygotować reboot i dlatego zrezygnowano z pierwotnych koncepcji i postawiono na coś całkiem innego. Studio Volition z początkiem bieżącego roku roku zostało zamknięte, a dalszy rozwój serii Saints Row jest w rękach Embracer Group. Na razie niczego nie zapowiedziano, choć Deep Silver potwierdziło, że cykl będzie rozwijany.


Sprawdź także:
Saints Row

Saints Row

Premiera: 23 sierpnia 2022
PS5, PS4, PC, XBOX X/S, XBOX ONE

Saints Row to reboot marki zapoczątkowanej przez studio Volition w 2006 roku. Gra nie oferuje bohaterów znanych z poprzedniego cyklu, a oferuje wyłącznie pewne fabularne ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   20:19, 27.11.2023
Trójka i Czwórką byłam zachwycona, podobał mi się bardziej luzacki i zakręcony klon GTA. Aly chyba mi się ta potrawa już przejadła. Od spin-offu Gat Out OfF Hell się odbiłam, nie jarało mnie to już. W ostatnią odsłonę nie grałam, mam na liście życzeń ale odczekam jeszcze, może za jakiś czas nabiorę apetytu na coś takiego. Myślę że na tym się już ta seria powinna zakończyć, nic interesującego nie wymyślą.
0 kudoslogan23   @   20:39, 27.11.2023
Reboot, to był strzał w kolano, lepsza byłaby odświeżona jedynka albo zrobiona na nowo, Bo niestety nie wydano jedynki nigdy na pc.
0 kudosMicMus123456789   @   22:19, 27.11.2023
Który to już raz wydawca swoimi decyzjami niszczy markę i studio za nią stojące. Volition lata temu zapowiadali powrót do korzeni i klimatu Saints Row 2, a to co finalnie dostaliśmy jest dalekie od tego.
0 kudosdabi132   @   21:23, 28.11.2023
Zapewne to co dostaliśmy było podyktowane decyzją wydawcy, który miał wpływ na to jak będzie wyglądał tytuł i nie uwierzę, że nie bo wiadomo jak ta branża wygląda. Mało który deweloper może sobie pozwolić na wolność w procesie tworzenia gry. Łatwiej jest jednak zrzucić winę na producenta gry i zwolnić kilkanaście osób, zamknąć studio niż przyznać, że to wydawca podjął taką decyzję i wyciągnąć wnioski.