Batman: Arkham Origins (PS3) - okladka

Batman: Arkham Origins (PS3)

Premiera:
25 października 2013
Premiera PL:
25 października 2013
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Bijatyka
Język:
- napisy
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (16)Gram (1)Ukończone (6)Kupię (3)

Opis Batman: Arkham Origins (PS3)
Redakcja MiastoGier.pl @ 09:26 10.04.2013

Śr. długość gry: 18h 25min

+ czaswięcej

Batman: Arkham Origins to kolejna część z serii Batman: Arkham, w której gracz wciela się w tytułowego Batmana i musi stawić czoła wielu przeciwnościom, czy to w postaci krążących po okolicy szaleńców, czy dawnych więźniów ośrodka Arkham Asylum. Fabuła natomiast w dalszym ciągu oparta jest na komiksowym pierwowzorze.

Po raz pierwszy za produkcję nie jest odpowiedzialne studio RockSteady. Wydawca - Warner Bros. Interactive - powierzył bowiem prace nad tytułem wewnętrznemu studiu WB Games Montreal.

Akcja Batman: Arkham Origins toczy się przed historią opowiedzianą w dwóch poprzedniczkach. Mamy więc do czynienia z prequelem. Swoją przygodę rozpoczynamy w noc wigilijną, Batman nie jest jeszcze tak znanym i cenionym bohaterem w Gotham City, a dopiero rozpoczyna swoją karierę. Jednak już teraz nie jednemu zależy na jego śmierci. Nikczemny Black Mask wyznacza nagrodę za jego głowę, a heros musi stawić czoła nasłanym zamachowcom i dowiedzieć się czym tak bardzo zaszedł antagoniście za skórę. Podczas przygody zobaczymy jak młody Batman zyskuje uznanie w oczach mieszkańców i staje się Mrocznym Rycerzem.

Mimo że tytuł powstaje w innej ekipie, autorzy nie mieszali dużo w mechanice rozgrywki. Nadal mamy do czynienia z grą akcji, obserwowaną z perspektywy trzeciej osoby. Kwintesencją są widowiskowe starcia pomiędzy naszym protagonistą, a jego przeciwnikami. Z racji tego, że Człowiek Nietoperz nie jest jeszcze tak doświadczonym zabijaką, wachlarz jego umiejętności nieco zmalał. Niektóre ciosy są mniej efektywne, części z nich trzeba się dopiero nauczyć.

Z nowości jakie zaimplementowano w Batman: Arkham Origins należy wspomnieć rozbudowane Gotham City, podzielone na Stare i Nowe miasto. Ponadto, aby ułatwić poruszanie się, wprowadzono możliwość latania Batwingiem. A na deser mamy tryb The Dark Knight, pozwalający wykonywać wyzwania bezpośrednio w grze.

Oprawa wizualna Batman: Arkham Origins nadal generowana jest przez zmodyfikowany silnik graficzny Unreal Engine 3, a w związku z tym stoi na wysokim poziomie.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian, Materdea,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Batman: Arkham Origins (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmyszka0985   @   10:05, 05.10.2013
AA było świetną grą i przygodą, w AC nie grało mi się tak fajnie, jak w część poprzednią, niby wszystkiego dużo a jednak czegoś tej grze brakowało... ciekawa jestem tej części, więc najprawdopodobniej znajdzie się ona w mojej kolekcji.
0 kudosguy_fawkes   @   14:43, 12.11.2015
Ukończyłem już tryb fabularny, obecnie kompletuję znajdźki. Czuć, że to nie jest dzieło RockSteady - historii brakuje nieco ikry, a i sama gra jest bardzo zachowawczo skonstruowana, bez większych zmian. Miło wspominam zapowiedzi wydarzeń z późniejszych fabularnie odsłon, ale także fakt, że historia bojów Batmana z Jokerem dorobiła się klamry kompozycyjnej z Arkham City. Szkoda tylko, że tutaj El Pajaso nie jest tak charyzmatyczną postacią, co u RockSteady. Można też narzekać na niektóre bossfighty - albo następują bardzo wcześnie w fabule, albo kończą się w dość komiczny sposób.
Graficznie wygląda naprawdę fajnie, jak na stare PS3 - sporo dobrego robią tutaj ciemności i mgła spowijające Gotham. Animacji zdarzają się spadki poniżej granicy płynności, ale nie są częste i dotyczą bitek z dużymi grupami przeciwników na otwartym terenie.
Ogólnie dobrze mi się grało w AO - to wciąż satysfakcjonujący sandbox w uniwersum Batmana, nieźle uzupełniający historię Mrocznego Rycerza.