Batman: Arkham Origins (MOB) - okladka

Batman: Arkham Origins (MOB)

Premiera:
25 października 2013
Premiera PL:
25 października 2013
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Batman: Arkham Origins (MOB)
Redakcja MiastoGier.pl @ 21:33 13.10.2013

Śr. długość gry: 18h 21min

+ czaswięcej

Batman: Arkham Origins to kolejna część z serii Batman: Arkham, w której gracz wciela się w tytułowego Batmana i musi stawić czoła wielu przeciwnościom, czy to w postaci krążących po okolicy szaleńców, czy dawnych więźniów ośrodka Arkham Asylum. Fabuła natomiast w dalszym ciągu oparta jest na komiksowym pierwowzorze.

Po raz pierwszy za produkcję nie jest odpowiedzialne studio RockSteady. Wydawca - Warner Bros. Interactive - powierzył bowiem prace nad tytułem wewnętrznemu studiu WB Games Montreal.

Akcja Batman: Arkham Origins toczy się przed historią opowiedzianą w dwóch poprzedniczkach. Mamy więc do czynienia z prequelem. Swoją przygodę rozpoczynamy w noc wigilijną, Batman nie jest jeszcze tak znanym i cenionym bohaterem w Gotham City, a dopiero rozpoczyna swoją karierę. Jednak już teraz nie jednemu zależy na jego śmierci. Nikczemny Black Mask wyznacza nagrodę za jego głowę, a heros musi stawić czoła nasłanym zamachowcom i dowiedzieć się czym tak bardzo zaszedł antagoniście za skórę. Podczas przygody zobaczymy jak młody Batman zyskuje uznanie w oczach mieszkańców i staje się Mrocznym Rycerzem.

Mimo że tytuł powstaje w innej ekipie, autorzy nie mieszali dużo w mechanice rozgrywki. Nadal mamy do czynienia z grą akcji, obserwowaną z perspektywy trzeciej osoby. Kwintesencją są widowiskowe starcia pomiędzy naszym protagonistą, a jego przeciwnikami. Z racji tego, że Człowiek Nietoperz nie jest jeszcze tak doświadczonym zabijaką, wachlarz jego umiejętności nieco zmalał. Niektóre ciosy są mniej efektywne, części z nich trzeba się dopiero nauczyć.

Z nowości jakie zaimplementowano w Batman: Arkham Origins należy wspomnieć rozbudowane Gotham City, podzielone na Stare i Nowe miasto. Ponadto, aby ułatwić poruszanie się, wprowadzono możliwość latania Batwingiem. A na deser mamy tryb The Dark Knight, pozwalający wykonywać wyzwania bezpośrednio w grze.

Oprawa wizualna Batman: Arkham Origins nadal generowana jest przez zmodyfikowany silnik graficzny Unreal Engine 3, a w związku z tym stoi na wysokim poziomie.

Dostępna jest także wersja na urządzenia mobilne, stworzona przez zespół NetherRealm.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?