Batman: Arkham Origins (PC) - okladka

Batman: Arkham Origins (PC)

Premiera:
25 października 2013
Premiera PL:
25 października 2013
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Bijatyka
Język:
- napisy
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (92)Gram (14)Ukończone (46)Kupię (15)

Opis Batman: Arkham Origins (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 09:26 10.04.2013

Śr. długość gry: 18h 25min

+ czaswięcej

Batman: Arkham Origins to kolejna część z serii Batman: Arkham, w której gracz wciela się w tytułowego Batmana i musi stawić czoła wielu przeciwnościom, czy to w postaci krążących po okolicy szaleńców, czy dawnych więźniów ośrodka Arkham Asylum. Fabuła natomiast w dalszym ciągu oparta jest na komiksowym pierwowzorze.

Po raz pierwszy za produkcję nie jest odpowiedzialne studio RockSteady. Wydawca - Warner Bros. Interactive - powierzył bowiem prace nad tytułem wewnętrznemu studiu WB Games Montreal.

Akcja Batman: Arkham Origins toczy się przed historią opowiedzianą w dwóch poprzedniczkach. Mamy więc do czynienia z prequelem. Swoją przygodę rozpoczynamy w noc wigilijną, Batman nie jest jeszcze tak znanym i cenionym bohaterem w Gotham City, a dopiero rozpoczyna swoją karierę. Jednak już teraz nie jednemu zależy na jego śmierci. Nikczemny Black Mask wyznacza nagrodę za jego głowę, a heros musi stawić czoła nasłanym zamachowcom i dowiedzieć się czym tak bardzo zaszedł antagoniście za skórę. Podczas przygody zobaczymy jak młody Batman zyskuje uznanie w oczach mieszkańców i staje się Mrocznym Rycerzem.

Mimo że tytuł powstaje w innej ekipie, autorzy nie mieszali dużo w mechanice rozgrywki. Nadal mamy do czynienia z grą akcji, obserwowaną z perspektywy trzeciej osoby. Kwintesencją są widowiskowe starcia pomiędzy naszym protagonistą, a jego przeciwnikami. Z racji tego, że Człowiek Nietoperz nie jest jeszcze tak doświadczonym zabijaką, wachlarz jego umiejętności nieco zmalał. Niektóre ciosy są mniej efektywne, części z nich trzeba się dopiero nauczyć.

Z nowości jakie zaimplementowano w Batman: Arkham Origins należy wspomnieć rozbudowane Gotham City, podzielone na Stare i Nowe miasto. Ponadto, aby ułatwić poruszanie się, wprowadzono możliwość latania Batwingiem. A na deser mamy tryb The Dark Knight, pozwalający wykonywać wyzwania bezpośrednio w grze.

Największą zmianą, jaką wprowadzono do serii jest tryb multi, pozwalający na zabawę ośmiu graczom jednocześnie. Stoi za nim odrębne studio Splash Damage (m.in udane Enemy Territory). Zabawa koncentruje się na starciach pomiędzy trzyosobowymi gangami Jokera i Bane'a. Pozostała dwójka graczy wciela się w Człowieka Nietoprzerza i Robina, a ich zadaniem jest przeszkadanie złoczyńcom w ukończeniu misji.

Oprawa wizualna Batman: Arkham Origins nadal generowana jest przez zmodyfikowany silnik graficzny Unreal Engine 3, a w związku z tym stoi na wysokim poziomie.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian, Materdea, Krru,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Batman: Arkham Origins (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosnovy13   @   10:52, 04.01.2014
Ja jak grałem to przez 80% arkham city walczyłem z Jokerem, a w Arkham Origins walczymy z Black Mask ale z tego co oglądałem to gra kończy się na Jokerze czyli wszystko w tych cześciach obraca się w okół jednej postaci
0 kudosshuwar   @   11:30, 05.01.2014
Dostałem ten tytuł razem z kartą graficzną i coś nie ciągnie mnie aby w to zagrać. Jakoś nigdy nie trawiłem amerykańskich bohaterów typu batman, spiderman itp. Gra wygląda ładnie no ale...
0 kudosIgI123   @   16:02, 05.01.2014
Shuwar, myślę że to nie problem. Też ani za Batmanem, ani innym super hirołem szczególnie nie przepadam, ale gry są świetne. Co prawda ta część jest wg. mnie słabsza od drugiej części, ale jeśli w nią nie grałeś, to może ci się spoboba. Spróbuj.
0 kudosshuwar   @   18:48, 05.01.2014
Myślę, że spróbuję, ale jeszcze nie teraz. Mam kilka innych tytułów, które czekają na mnie. Jeśli mówisz, że warto, to kiedyś zasiądę do tego tytułu.
0 kudosGuilder   @   01:01, 19.03.2014
Ukończyłem. Generalnie Batman od paru lat przeżywa swoisty renesans w popkulturze (przynajmniej wg mnie). Filmy Burtona były żenujące, o żadnej grze nie słyszałem. Nagle za film wziął się Nolan, stworzył zacną trylogię, niedługo potem w ślad (przynajmniej w pewnym sensie) poszły gry.
Trzecia część jest na tyle podobna do poprzedniczek, że idę o zakład, że bez stosownej informacji nie odkrylibyśmy, że robili ją inni ludzie. Zmiany są dosłownie kosmetyczne, ale w myśl filozofii, że lepsze jest wrogiem dobrego, oceniam to na plus. Fabuła, choć faktycznie ktoś kreatywny wycisnąłby z niej jeszcze więcej, jest całkiem przyzwoita. Nie sądziłem, że cofniemy się aż do takiego początku, pozytywnie mnie to zaskoczyło (choć i tutaj dałoby się jeszcze trochę dodać do wątku głównego). Podobał mi się np. Bane, twórcy Origins poszli z tą postacią bardziej w stronę Nolana niż komiksu**, co w przypadku tej postaci jest dobrym kierunkiem. Nie wszystkim podobała się walka z Deathstrokiem, ja byłem zachwycony. Wysoki poziom trudności, bez podpórek w postaci solucji, i naprawdę trzeba ruszyć nie tylko palcami, ale i makówką, żeby go pokonać. Ta dwójka jest zresztą najbardziej wymagająca do pokonania.
To, co jest wyraźnie gorsze od poprzedniczek, to to, że liczba bossów jest jednak mniejsza. To chyba największy atut tej serii, że na każdym kroku spotykamy jakiegoś super-przestępcę. Tutaj jest to nieco okrojone. Druga rzecz to ci nieszczęśni przeciwnicy Bane'o-podobni (enforcerzy bodajże), którzy jak na Ciebie biegną, to mają tak doskonałe prowadnice, że to aż czasami przesada, a nie da się ich przeskoczyć, trochę to irytujące.
Niemniej jednak, gra trzyma poziom, jeśli ktoś lubił poprzednie części, w tę też powinien się zaopatrzyć. Bardzo solidne pykanko. Naprawdę żałuję, że Arkham Knight będzie ostatnią częścią serii, bo te nowe Batmany mają w sobie coś, co nie pozwala mi się oderwać od klawiatury tudzież myszki.
**
przynajmniej do momentu, gdy Bane wstrzykuje sobie prototyp nowej substancji Venomo-podobnej w ostatniej walce
A, i jeszcze co do Arkham City i doktora Strange'a (niestety, nie mogę w jednym poście zrobić dwóch niezależnych spoilerów, postaram się to napisać bez psucia zawijasów fabularnych): dobrze wiecie panowie guy_fawkes i IgI123, jaka jest jego rola w tej grze. Zwłaszcza pierwszy z Was nie ma racji co do jego roli.
0 kudosRedUltimate   @   17:01, 23.04.2014
Moim zdaniem gra jest ciekawa, ale misja poboczna z Enigmą jest strasznie denerwująca.
0 kudoszvarownik   @   20:24, 01.08.2014
Niezła, ale strasznie odtwórcza. Arkam Asylum i City zdecydowanie lepsze.
0 kudossill34   @   18:00, 14.12.2014
Dla mnie najlepsza część, wciągnęła mnie najdłużej ze wszystkich. Nie wiem o co wam chodzi z tą częścią że jest najgorsza..
0 kudosMicMus123456789   @   18:50, 10.03.2015
Ukończyłem grę i przyznam szczerze, że tak jak początek gry mnie wciągnął jak poprzednie części, tak im dalej tym było coraz dziwniej. Poprzednie części miały ład i skład, a tu mamy średniej jakości zwroty akcji i na siłę wciskanie pewnych postaci. A samo zakończenie jak dla mnie woła o pomstę do nieba. Nie pomyślałbym, że gra zakończy się w ten sposób, który był po prostu słaby. A sama fabuła też nie błyszczy początek jak i założenia są ciekawe, ale zepsuli ją. Za to sama mechanika gry jak i miasto to same plusy. Ogólnie średnio to wyszło, Arkham Knight na szczęście zmyję tą plamę na honorze serii.
0 kudosgeass   @   18:29, 30.05.2017
Właśnie nie ukończyłem tej gry. Pograłem 6h nawet nieźle się bawiąc. Dopóki nie wszedłem do jednego z pomieszczeń gdzie gra zrobiła freeze'a. Nie dało się tego wyłączyć nawet przez manager urządzeń bo nie można było się do niego dostać. Pozostawał jedynie reset. Po ponownym uruchomieniu okazało się, że gra się włącza w tym samym momencie i od razu problem się powtarza. Czyli gra uszkadza dodatkowo save'a! Nie da się wczytać jakiegoś wcześniejszego punktu kontrolnego ani nic. Zagrałem w to 6h i wszystko poszło w chmury. Nie będę w to grał od nowa 2 raz żeby znowu po 6h okazało się to samo, albo jeszcze później.
Całę szczęście że wydałem na ten badziew jedynie 8 zł. Jednak i tak uważam, że to jedno z gorszych 8 zł jakie w życiu wydałem. UNIKAĆ jak ognia. NIE polecam 0/10
0 kudosguy_fawkes   @   08:23, 31.05.2017
Może problemy leżą po stronie Twojego komputera i systemu, bo nikt tutaj o takich nie wspominał, nie zetknąłem się też z narzekaniami na innych portalach - utarło się, że zepsute technicznie na pecetach było Arkham Knight, nie Origins. Sam doświadczyłem problemów z Arkham City, ale wtedy okazało się, że wchodziło w konflikt z uruchomionym jednocześnie Xfire - wystarczyło go wyłączyć i po sprawie.

Czuć, że gry nie robiło RockSteady i jest najsłabsza z całej serii, ale mimo to nadal niezła. Są za to gry działające idealnie, lecz tragiczne pod względem całej reszty. 😉
0 kudosIgI123   @   14:16, 31.05.2017
guy, Origins na PC w chwili premiery też miało multum problemów technicznych. Ja nie mogłem przez to z tego co pamiętam ukończyć misji pobocznej, ale czytałem że ludziom właśnie psuły się sejwy i nie mogli kontynuować gry w ogóle.
Tym bardziej bolało to przy Arkham Knight, miałem nadzieję że Rocksteady odkupi winy Origins porządną warstwą techniczną... No a cóż, wiadomo jak to było.
0 kudosgeass   @   19:30, 31.05.2017
Cytat: guy_fawkes
Może problemy leżą po stronie Twojego komputera i systemu, bo nikt tutaj o takich nie wspominał, nie zetknąłem się też z narzekaniami na innych portalach - utarło się, że zepsute technicznie na pecetach było Arkham Knight, nie Origins. Sam doświadczyłem problemów z Arkham City, ale wtedy okazało się, że wchodziło w konflikt z uruchomionym jednocześnie Xfire - wystarczyło go wyłączyć i po sprawie.

Czuć, że gry nie robiło RockSteady i jest najsłabsza z całej serii, ale mimo to nadal niezła. Są za to gry działające idealnie, lecz tragiczne pod względem całej reszty. 😉


Nie wiem, być może Windows 10 to problem dla tej gry. Jak by to był pirat to bym machnął ręką i nie miał żadnych pretensji. Ale nie jest, więc ma działać. Nie działa. Nie dało się tego ukończyć, więc dla mnie dziadostwo. Arkham Knight też mam. Jeszcze nie grałem, ale aż się boję co tam zastanę.
0 kudosguy_fawkes   @   19:42, 31.05.2017
Ja akurat grałem w tę cześć na PS3 i ukończyłem bez żadnych perturbacji, rozumiem jednak Twoje zdenerwowanie. Po takim czasie od premiery gry powinny już być wolne od chorób wieku dziecięcego.
0 kudosgeass   @   19:56, 31.05.2017
Cytat: guy_fawkes
Ja akurat grałem w tę cześć na PS3 i ukończyłem bez żadnych perturbacji, rozumiem jednak Twoje zdenerwowanie. Po takim czasie od premiery gry powinny już być wolne od chorób wieku dziecięcego.


No właśnie. Dlatego unikam jak ognia wszelkich premier i gram we wszystko praktycznie przynajmniej po roku czy dwóch, albo w ogóle jak wyjdzie jeszcze wersja GOTY i spadnie do jakiejś akceptowalnej ceny. I chce mieć już grę po wszystkich poprawkach, patchach i innych. I liczę na to, że to będzie działać, a tu kupa.
Dodaj Odpowiedź