Battlefield V (PC) - okladka

Battlefield V (PC)

Premiera:
20 listopada 2018
Premiera PL:
20 listopada 2018
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (18)Gram (2)Ukończone (5)Kupię (3)

Opis Battlefield V (PC)
Materdea @ 08:59 31.05.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 4h 13min

+ czaswięcej

Battlefield V to kolejna odsłona szlagierowej serii gier FPS od szwedzkiego studia DICE oraz firmy Electronic Arts, których akcja osadzona jest w historycznych realiach. Tym razem opowiadany konflikt zostaje osadzony w czasie o blisko dwie dekady do przodu - z frontu Wielkiej Wojny przenosimy się na pola II wojny światowej!

Historia zaprezentowana w Battlefield V to patent wykorzystany przy okazji poprzedniej części, Battlefield 1 - tryb nazywa się Opowieści Wojenne i jest zbiorem opowieści, połączonych ze sobą wyłącznie realiami, w których się rozgrywają, a także bohaterami, gdyż wszyscy są żołnierzami. Kilka scenariuszy przedstawiających różne aspekty toczonej właśnie wojny.

W rozgrywce zaszło kilka zmian. Najważniejszymi są system fortyfikacji, wzbogacający walory taktyczne potyczek oraz skrzynka z narzędziami, dzięki której może budować odpowiednie umocnienia, np. ulepszać budynki czy rozmieszczać broń stacjonarną. Gameplay w Battlefield V wzbogacony został również poprzez tryb kooperacji o nazwie Siły Połączone - w nim czteroosobowy zespół zostaje wrzucony za linie wroga.

Jedną z największych zmian związanych z modelem biznesowym gry oraz późniejszymi dodatkami jest brak przepustki sezonowej o nazwie Premium! Autorzy do każdej części oferowali kupno pakietu 4 rozszerzeń, które wzbogacały grę przez całą premierę. W Battlefield V studio DICE postawiło na oferowanie graczom darmowych map i DLC.

Wymagania: Twórcy gry Battlefield V ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Battlefield V (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDirian   @   11:16, 18.05.2019
Sprawdziłem sobie z ciekawości jak wygląda tryb Firestorm (battle royale) z Battlefield V. Obecnie wygląda to tak - czekasz 3-5 minut aż gra wyszuka ci serwer. Wbijasz na serwer, czekasz kolejnych ~ 5 minut zanim dołączą osoby z komputerami bez dysku SSD. Później minuta rozgrzewki. W końcu lecisz sobie nad mapą, skaczesz, lądujesz, i ktoś ląduje tuż za tobą i dźga cię w plecy. Czyli tak, 12 minut czekania na rozpoczęcie zabawy by pograć sobie pół minuty. Polecam, 10/10!