Test klawiatury SPC Gear GK630K Onyx White Tournament - białe jest piękne


Dirian @ 11:34 27.12.2020
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Solidny i dobrze wyceniony mechanik w niecodziennej wersji kolorystycznej.

Firma SPC Gear to dobrze znana polskim graczom marka, kojarzona przede wszystkim ze świetnym stosunkiem ceny do jakości oferowanych produktów. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej klawiatury - SPC Gear GK630K Onyx White Tournament, jaką przyszło mi przetestować.

Jak sama nazwa wskazuje, klawiatura ma zastosowanie "turniejowe". Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by używać jej w domu - dopisek Tournament oznacza kompaktowe wymiary, a także możliwość odpinania kabla. Przewód podłączamy bowiem przez wtyczkę USB-C i w każdej chwili możemy go odpiąć - przykładowo - na czas transportu.

Niewielki rozmiar SPC Gear GK630K Onyx White osiągnięto poprzez wyeliminowanie sekcji numerycznej, z której gracze przeważnie nie korzystają. Dzięki temu klawiatura jest bardzo kompaktowa, więc idealnie sprawdzi się także na mniejszych biurkach. Niestety, jednocześnie zrezygnowano też z jakichkolwiek funkcji multimedialnych. Korzystając na co dzień z klawiatury z regulacją głośności w postaci pokrętła, dość trudno było mi przyzwyczaić się do braku tej jakże przydatnej funkcji. Trzeba jednak zgodzić się z filozofią, jaka przyświecała projektowaniu tego sprzętu - miało być kompaktowo i bez dodatkowych "bajerów".


Specyfikacja techniczna klawiatury SPC Gear GK630K Onyx White Tournament:

 • Typ klawiatury: Mechaniczna
 • Rodzaj przełączników: Kailh Red, Blue lub Brown
 • Liczba przycisków: 87
 • Rodzaj podświetlenia: RGB
 • Rodzaj wtyku: Pozłacany USB
 • Długość Przewodu (m): 1,8
 • Odpinany przewód: Tak
 • Oprogramowanie: Tak
 • Programowalne makra: Tak
 • Podpórka pod nadgarstki: Nie
 • Anti-Ghosting: Pełny
 • Wymiary produktu [mm]: 361,5 × 140 × 42,5
 • Waga netto [g]: 915
 • Gwarancja: 24 miesiące

SPC Gear GK630K Onyx White wyróżnia się za to bardzo dobrym wykonaniem, bijąc pod tym względem nawet znaczną część dużo droższych klawiatur od konkurencji. Klawiatura waży ponad 0.9 kg, co już samo w sobie sprawia, że przy pierwszym kontakcie robi świetne wrażenie. Wykonana jest z połączenia aluminium i grubego, bardzo solidnego plastiku. Urządzenie bardzo solidnie leży na biurku i nie ma mowy o jego przypadkowym przesunięciu. Pomagają w tym dobrej jakości gumowe podkładki, a także świetne, również solidne nóżki z dwustopniową regulacją. Prezentują się one dużo solidniej, niż w starszym modelu GK530 Tournament czy większości innych klawiatur, jakie miałem okazję do tej pory używać. Widać, że projektanci z SPC Gear odrobili zadanie domowe i wyciągnęli solidne wnioski z niedociągnięć swoich poprzednich projektów.

W GK630K Onyx White Tournament zastosowano znane i lubiane przełączniki firmy Kailh. Mi trafiła się do testów wersja Brown, która - według mnie - jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem do moich zastosowań - czyli sporej ilości pisania, ale też grania. Sam producent określa ten kolor przełączników jako "zbalansowany i uniwersalny" - trudno się z tym nie zgodzić. Zapewniają one przyjemny feeling korzystania z mechanika, dając uczucie minimalnego "kliku" pod palcem, ale jednocześnie nie wydając przy tym dźwięku. Dzięki temu nie musimy się martwić, że korzystając z klawiatury będziemy irytować pozostałych domowników. Same przełączniki działają bardzo sprawnie i patrząc po wykorzystaniu ich w innych klawiaturach - nie można narzekać na ich żywotność. 

Sprawdź także:

Cyberpunk 2077

Premiera: 10 grudnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslogan23   @   20:04, 28.12.2020
Ciekawa klawiatura i wydaje się lepszą alternatywą od klawiatury od Adaty. Ma jedną malutką wadę brak przycisków numerycznych ale jak na cenę którą jest wyceniona nie ma tragedii.
2 kudosTheCerbis   @   00:41, 29.12.2020
Tak się zastanawiałem, kiedy SPC wypuści tę klawiaturę w wersji Onyx. Jestem posiadaczem myszki LIX (właśnie w kolorze białym) i zdaje mi się, że oba akcesoria świetnie by do siebie pasowały. :3
0 kudosDirian   @   02:52, 29.12.2020
Cytat: TheCerbis
Tak się zastanawiałem, kiedy SPC wypuści tę klawiaturę w wersji Onyx. Jestem posiadaczem myszki LIX (właśnie w kolorze białym) i zdaje mi się, że oba akcesoria świetnie by do siebie pasowały. :3

Zdaje się, że tak Cool