Battlefield 1 (PC) - okladka

Battlefield 1 (PC)

Premiera:
21 października 2016
Premiera PL:
21 października 2016
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (67)Gram (20)Ukończone (22)Kupię (16)

Opis Battlefield 1 (PC)
Materdea @ 23:02 06.05.2016
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 13h 47min

+ czaswięcej

Battlefield 1 to kolejna odsłona serii FPS-ów od studia DICE oraz firmy Electronic Arts. Jej globalna premiera odbyła się w dniu 21 października 2016 roku. Po "czwórce" oraz pobocznej odsłonie Hardline deweloperzy odeszli od tematu współczesnej wojny i umieścili akcję swojej najnowszej strzelanki w uniwersum I wojny światowej!

Battlefield 1 trafiamy na niejeden front konfliktu zbrojnego, który rozpoczął się w 1914 roku. Zwiedzimy pustynne terytoria Arabii, by chwilę później przenieść się w chłodniejsze Alpy. Do walki przystępujemy nie tylko pieszo, lecz wśród grywalnych elementów znajdują się czołgi oraz samoloty.

W skład "jedynki" wchodzi tryb dla pojedynczego gracza z ambitną i wciągającą historią oraz multiplayer do 64 graczy. Fabuła prowadzi nas przez szereg zadań, mających na celu ukazanie brutalności jednego z największych konfliktów zbrojnych w historii ludzkości. Scenariusz obserwujemy z perspektywy kilku różnych żołnierzy, co daje pełniejszy wgląd w sytuację na froncie. Mapy przygotowane na potrzeby kampanii singlowej są znacznych rozmiarów i oferują dużą swobodę. Gracz nie jest zmuszony do tego, aby podążać wcześniej wyznaczonym torem, do czego zachęca m.in. podlegające destrukcji otoczenie.

Jeśli chodzi o tryb wieloosobowy, twórcy przewidzieli kilka jego modeli. W stosunku do odsłon poprzednich zobaczymy m.in. Podbój oraz Dominację, ale przygotowano również zupełnie nowy tryb współzawodnictwa, nazwany Operacje. Po jego odpaleniu mamy do czynienia z serią następujących po sobie batalii, a wszystkie pozyskane punkty zliczane są do jednej puli, widocznej po całej sekwencji. Takowa może trwać nawet ponad godzinę, a w związku z tym Operacje są dla prawdziwych purystów oraz osób dysponujących znaczną ilością wolnego czasu.

Jako że mamy do czynienia z grą przedstawiającą realia historyczne, deweloperzy opracowali sprzęt wojskowy, wiernie odzwierciedlający ten występujący na froncie. Co istotne, każda z sześciu nacji dostępnych w dniu premiery (Wielka Brytania, Niemcy, Austro-Węgry, Włochy, Turcja oraz USA) dysponuje odmiennych wachlarzem wyposażenia, co dodatkowo różnicuje zabawę. Ponadto wspomnieć należy o tym, że wszyscy żołnierze podzieleni zostali na 6 klas. Dwie z nich (pilot i czołgista) przeznaczone są do prowadzenia pojazdów, a pozostałe (m.in. rozpoznanie i medyk) świetnie sprawdzają się w starciach bezpośrednich.

Battlefield 1 działa na silniku graficznym Frostbite, opracowanym i bezustannie rozwijanym przez studio DICE. Produkcja oferuje realistyczną, pełną efektów specjalnych oprawę wizualną oraz sugestywne udźwiękowienie. Niestety z tego względu wymagania w przypadku wersji dedykowanej komputerom PC nie należą do najniższych.

Wymagania: Twórcy gry Battlefield 1 ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Battlefield 1 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMarcin852   @   18:25, 30.08.2016
Grałem i moja ogołna ocena to 4/10 grałem w prawie każdą cześć bf i ta jest najgorsza... W sumie nie chce mi się nawet rozpisywać bo grę wylączyłem po godzinie i do niej nie zamierzam wrócić chodź planowałem całą noc w nią grać
0 kudosmktiger   @   08:29, 02.09.2016
NA Origin pojawiły sie wymagania minimalne:

System: Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10 (64-bitowy)
Procesor (AMD): AMD FX-6350
Procesor (Intel): Core i5 6600K
Pamięć: 8 GB RAM
Karta graficzna (AMD): AMD Radeon HD 7850 2 GB
Karta graficzna (NVIDIA): nVidia GeForce GTX 660 2 GB
DirectX: karta graficzna zgodna z wersją 11.0 lub równorzędna
Połączenie internetowe: łącze internetowe o przepustowości co najmniej 512 KBPS
Miejsce na dysku twardym: 40 GB

Póki moge, w betę gram na C2Q ;) bo jak będzie premiera to jeszcze mi coś zablokują i d... Szczęśliwy


Cytat: Marcin852
Grałem i moja ogołna ocena to 4/10 grałem w prawie każdą cześć bf i ta jest najgorsza... W sumie nie chce mi się nawet rozpisywać bo grę wylączyłem po godzinie i do niej nie zamierzam wrócić chodź planowałem całą noc w nią grać


Grałeś w grę która premierę będzie miała w pazdzierniku ? Musisz mieć niezłe znajomości w EA ;)

Taka opinia po zagraniu na jednej mapce? Chyba powinieneś dać jej i sobie druga szansę.
0 kudosBarbarella.   @   18:06, 02.10.2021
Ech , miałam problem jak to ocenić . Z realizmem I Wojny gra chyba niewiele ma wspólnego , karabiny i pistolety maszynowe , samoloty z rakietami , czołgi poruszające się szybciej od Rudego 102. Typowe dla tej wojny okopy pojawiły się chyba tylko raz. No i jakieś nielogiczne momenty , brytyjska flota równająca z ziemią ostrzałem tureckie pozycje po a nie przed atakiem , albo Zarja wysadzająca tory po a nie w trakcie przejazdu pociągu. A jednak dałam się w to wciągnąć ,głównie przez fabułę , pięć postaci , pięć różnych misji , widowiskowych , rozpierdziucha że hej .
Wszystko co prawda za krótkie żeby z którąś z postaci się zżyć ale jakieś refleksje pozostały . Dla mnie miły ukłon że z końcowym Bossem rozprawiła się dziewucha. I może to sprawiło że dość wysoką oceniłam grę