Assassin's Creed (PC) - okladka

Assassin's Creed (PC)

Premiera:
08 kwietnia 2008
Premiera PL:
18 kwietnia 2008
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1231)Gram (524)Ukończone (623)Kupię (249)

Opis Assassin's Creed (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 26h 5min

+ czaswięcej

Assassin's Creed jest miksem gry akcji i skradanki, stworzonym przez autorów słynnego Prince Of Persia: Piaski Czasu. Gra główny nacisk kładzie na eksterminację przeciwników i przemieszczanie się swobodnie po miastach Ziemii Świętej.

Akcja programu rozgrywa się w czasach trzeciej wyprawy krzyżowej, dowodzonej przez króla Ryszarda Lwie Serce, który wraz ze swymi pomocnikami podbija kolejne miasta Ziemii Świętej. Jednocześnie krucjata ma także drugi, tajny cel - znalezienie legendarnego artefaktu, umożliwiającego znalazcy władanie nad całym światem.

W grze wcielamy się w Altaira, członka tajnego bractwa asasynów, odpowiedzialnych za dbanie o równowagę i spokój w swej ojczyźnie, którzy za wykonywanie zadań nie są w żaden sposób wynagradzani. Członkowie ściśle przestrzegają swego kodeksu, zaś honor, odwaga i sprawiedliwość to dla nich najważniejsze z praw.

Rozgrywka bardzo przypomina serię Hitman lub Thief. Po przyjęciu zlecenia musimy w jakiś sposób podejść nasz cel i następnie go zlikwidować. Nie ma jednak mowy o bieganiu z łukiem w ręku i strzelaniu do wszystkich napotkanych przeciwników. W grze czeka nas mnóstwo skradania, szukania tajemnych przejść i spacerowania po dachach. Autorzy zadbali aby starcia z wrogami były bardzo efektowne, oddali więc w nasze ręce spory arsenał ruchów oraz oczywiście broni. Sterowanie jest stosunkowo proste, a co za tym idzie, efektowne sceny śmierci nie wymagają korzystania z dziesiątek przycisków.

Assassin's Creed zrealizowano przy pomocy w pełni trójwymiarowego silnika graficznego oferującego rozbudowany świat, płynną animację oraz wiele efektów specjalnych.


Wkład w encyklopedię mieli:   bat2008kam, Kamalot,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Assassin's Creed (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosJackieR3   @   18:46, 07.04.2016
No już przy końcu jestem.O ile do tej pory grałem z jedną ręką na myszce a drugą na puszce z piwem to teraz mam problemy.Jak już mi się uda wykończyć tych krzyżowców to na resztkach mojego zdrowia wychodzi Robert ..i game over.
0 kudosGuilder   @   18:16, 08.04.2016
Trzeba być cierpliwym przy tych trudniejszych walkach. No i refleks pomaga. A piwo na refleks działa niespecjalnie dobrze. Cool
0 kudoshunter   @   18:21, 08.04.2016
Cytat: Guilder
A piwo na refleks działa niespecjalnie dobrze. Cool

Zależy od ilości Cool
0 kudosDaroxs   @   18:43, 08.04.2016
W Asasynie wystarczy nauczyć się kontry ukrytym ostrzem ;) Zabijasz tak każdego na raz, Roberta również i tak walkę z Nim toczyłem zatrważające 10 sekund, ponieważ to on jako pierwszy ze wszystkich krzyżowców mnie zaatakował.
0 kudosJackieR3   @   12:22, 09.04.2016
Skorzystałem z rady i zrezygnowałem z piwa.Ta i następna walka z kolejnym bossem bez problemów.Jeszcze nie ukończyłem bo łażę Desmondem po laboratorium i nie wiem co dalej a na dodatek gra mi się wykrzaczyła.

Rozumiem że gra nie kończy się po napisach końcowych żeby można se pohasać jeszcze po lokacjach i pozbierać wszystkie brakujące flagi?
Jakoś nie mam ochoty na takie zabawy.
Samo zakończenie zaś intrygujące i zachęcające do kupna następnej części.
Fabularnie gra wciągała i pomimo że sama rozgrywka , misje główne i te poboczne nudne i powtarzalne to bawiłem się nieźle.Historyczny klimat robił na mnie wrażenie ,spotkałem Ryszarda Lwie Serce i Roberta de Sable.Trochę mnie zaskoczył poziom trudności gry.Bałem się że może być trudno ale jak już wspomniałem jedynie na końcu trzeba było się trochę sprężyć tzn.zrezygnować z browaru.
Generalnie wystarczyło trzymać przycisk bloku,kontrować w odpowiednim momencie i patrzeć na efektowne finishery.Ale to po jakimś czasie zaczynało nużyć.
Fajny polski dubbing z Danielem Olbrychskim na czele to duży plus gry.
Mimo że gra nie pozbawiona minusów czyli nudnych misji to jednak cieszę się że w końcu zapoznałem się z serią.
I chyba Dwójkę wezmę na celownik tym bardziej że zdaje się opinię graczy ma lepszą
0 kudosDaroxs   @   13:04, 09.04.2016
Na wykrzaczenie się gry nic Ci nie podpowiem ale co do włóczenia się bo laboratorium to wróć do "swojego" łóżka i włącz wzrok orła. ;)
0 kudosIgI123   @   13:44, 09.04.2016
Cytat: JackieR3
Generalnie wystarczyło trzymać przycisk bloku,kontrować w odpowiednim momencie i patrzeć na efektowne finishery.Ale to po jakimś czasie zaczynało nużyć.
W AC2 i 3 sprawa walki wygląda identycznie. Bohaterowie kolejnych części mają więcej gadżitów (broń palna, bomby dymne), ale korzystanie z tego jest średnio potrzebne. Ponoć dopiero w Unity zrezygnowano z kontr.
0 kudosJackieR3   @   13:46, 09.04.2016
Cytat: Daroxs
Na wykrzaczenie się gry nic Ci nie podpowiem ale co do włóczenia się bo laboratorium to wróć do "swojego" łóżka i włącz wzrok orła. ;)

No w którymś momencie zirytowany zacząłem wciskać wszystkie klawisze i tak do tego doszedłem.Ale dzięki.
Gra to zresztą podpowiedziała tyle że ja tak rzadko w trakcie rozgrywki wzroku orła używałem że nie zajarzyłem.
0 kudosVeraQ   @   17:39, 09.04.2016
Aktualnie można w świetnej promocji zakupić AC Syndicate (70zł) oraz AC Black Flag (26zł) - promocja trwa tylko do poniedziałku więc trzeba się szybko decydować.

Dla zainteresowanych:
AC Syndicate
AC Black Flag
0 kudosplus11r   @   11:55, 01.05.2016
Bardzo lubię całą serię Assassins głównie ze względu na historie odwzorowanie budynków itp.

---------------------------------
Sprzedaję różne zabawki dla psów - kontakt PRIV
0 kudosJackieR3   @   13:33, 01.05.2016
Ano czuć klimat średniowiecznej Ziemi Świętej , Jerozolima ,Damaszek ,Akra bardzo fajnie się prezentują.No i wspomniane przeze mnie już postaci i otoczka historyczna .Dla kogoś kto troszkę się historią interesuje to duży plus gry.Mnie zachęciła do powtórki i rozszerzenia wiedzy z zakresu Wypraw Krzyżowych.
0 kudosGuilder   @   19:04, 03.05.2016
Cytat: JackieR3
Akra
Łooo, to aż do Ghany Altair zawędrował? To chyba był side quest, bo nie pamiętam tego. Diabelski pomysł
Dobra, wiem, złośliwy dupek ze mnie. Niewinny

Pierwsze Asasyny prócz klimatu "plusowały" u mnie tym, że zachęcały do wzbogacania wiedzy historycznej. Nieraz przez tę serię zgubiłem się na Wikipedii weryfikując wydarzenia z przeszłości, i rozszerzając wiedzę o miejscach akcji. No i klimat, ale to tylko w jedynce i Revelations (nie grałem w trójkę i następne), bo ta seria to dla mnie Middle-East-only.
0 kudosJackieR3   @   19:18, 03.05.2016
Cytat: Guilder
Łooo, to aż do Ghany Altair zawędrował? To chyba był side quest, bo nie pamiętam tego.

Eee...noooo...ups tego..faktycznie może side quest albo bug jakiś. Zawstydzony

Chodziło oczywiście o Akkę ,historyczne miasto portowe ,z zabytkami na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
0 kudosRodim91   @   23:59, 08.01.2018
Świetna historia, która zapoczątkowała prawdziwy majstersztyk jeśli chodzi o scenariusze w grach komputerowych. Jedynym minusem jest monotonność rozgrywki.
0 kudoslolly09   @   11:01, 21.10.2022
Mam wszystkie części tej gry. Dzięki twórcom. Chociaż zadzwoniłem do YouTube po pomoc)
Dodaj Odpowiedź