Jade Empire (PC) - okladka

Jade Empire (PC)

Premiera:
27 lutego 2007
Premiera PL:
08 marca 2007
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (544)Gram (198)Ukończone (133)Kupię (25)

Opis Jade Empire (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 26h 18min

+ czaswięcej

Jade Empire to gra RPG, opracowana przez studio BioWare, w której gracz wyrusza na pełną niebezpieczeństw podróż po mistycznym świecie, inspirowanym chińskimi legendami.

W przeciwieństwie do typowych przedstawicieli nurtu fantasy, Jade Empire nie jest nastawione na magię żywiołów, a zamiast tego gracz dysponuje przeróżnymi sztukami walki. To właśnie odmienne sposoby wyprowadzania ciosów nadają bohaterom gry charakteru i sprawiają, że rozgrywka jest emocjonująca i całkowicie inna w stosunku do tego, z czym zwyczajowo mamy do czynienia.

Fabuła przedstawia losy garści bohaterów, którzy ruszają przez tajemnicze światy aby nie dopuścić do zagłady świata, w którym żyją. Uniwersum jest bogate, pełne tajemnic oraz zwrotów akcji, utrzymujących grającego w napięciu do samego finału. Jak na RPG przystało, przed przystąpieniem do zabawy tworzymy własnego bohatera, a następnie, za sprawą gromadzonego doświadczenia, rozwijamy jego umiejętności. Te natomiast ułatwiają eliminację oponentów oraz rozwiązywanie napotkanych problemów. Co istotne, kluczem do zwycięstwa jest skuteczne manewrowanie grupą trzech wojowników - zawsze bowiem przemierzamy świat w towarzystwie.

Jade Empire działa na w pełni trójwymiarowym silniku graficznym, oferującym płynną i pełną szczegółów oprawę. Tytuł dedykowany jest tylko jednemu graczowi, nie pozwala na rozgrywkę wieloosobową.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Jade Empire (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbigsexy18   @   20:31, 07.10.2011
gra fajna ale tylko na raz Uśmiech
0 kudosAlexGames   @   23:32, 15.10.2011
@bigsexy18
Gra nie jest na jeden raz. Jest na jeden raz co roku Uśmiech
Musze dodać, że z każdym gra się coraz przyjemniej i niestety gra staje się coraz krótsza :/
0 kudosiselor   @   00:15, 19.12.2011
Nie podoba mi się system walki, jakoś sama gra też mnie nie wciągnęła. Może wrócę do tego niedługo, no, się zobaczy;)
0 kudosLuksib   @   00:22, 19.12.2011
Cóż, system walki jest typowo zręcznościowy. Ale całokształt gry jest jak najbardziej przyzwoity.
0 kudosAlexGames   @   00:40, 19.12.2011
System walki jest bardzo fajny Dumny
W takiej grze musi być zręcznościowy, bo z jakiegoś powodu ona jest zręcznościówką.
0 kudosLuksib   @   00:41, 19.12.2011
Nie z jakiegoś tylko właśnie z powodu walki. Dumny
0 kudosAlexGames   @   00:51, 19.12.2011
Przecież właśnie to napisałem xD
0 kudosLuksib   @   01:02, 19.12.2011
Cytat: AlexGames
System walki jest bardzo fajny Dumny
W takiej grze musi być zręcznościowy, bo z jakiegoś powodu ona jest zręcznościówką.
Niee, jak dla mnie wygląda to tak - "System walki jest bardzo fajny a w takiej grze musi być on zręcznościowy bo z jakiegoś (nie wiadomo jakiego) powodu ta gra jest zręcznościówką." Uśmiech
0 kudosJackieR3   @   16:30, 21.12.2011
A musi być jakiś powód?Mnie tam system walki nie przeszkadzał,grało sie przyjemnie.
0 kudosmarcelos23   @   17:35, 13.03.2012
dla mnie gra jest super ale tylko na raz
0 kudosLosiu12   @   11:24, 30.06.2012
Zainstalowałem,pograłem chwile,musiałem zrobić reinstal i na tym skończyła się moja przydoda z grą Dumny .Chyba do niej wróce
0 kudoskafel123full   @   16:30, 31.08.2012
Tu się leje tylko laską czy można wybrać płeć brutalną? Uśmiech
0 kudosLuksib   @   16:35, 31.08.2012
Jest do wyboru parę postaci o odmiennej płci.
0 kudossebogothic   @   00:02, 15.02.2017
Jade Empire to dla mnie taki KotOR w klimatach Dalekiego Wschodu. Nie bez kozery porównuję oba tytuły, gdyż są do siebie łudząco podobne. Powstawały w mniej więcej w tym samym okresie, na tym samym silniku, więc jest sporo wspólnych elementów składowych. Jak przystało na BioWare mamy takiego drużynowego erpega w niezbyt rozległych mapach, z towarzyszami, romansami. Ba, nawet jest powietrzny środek transportu. Choć w porównaniu do Star Warsów od BioWare jest nieco zubożony jeśli chodzi o erpegową mechanikę, brak jest chociażby ekwipunku. Mamy jedynie amulety, a bronie pełnią rolę stylów walki. Towarzysze są całkiem ciekawi, choć nie ma zbyt wielu sytuacji by można się było bardziej z nimi zżyć. Romanse niby jakieś są, ale się niespecjalnie na nich skupiałem. W końcu priorytetem jest ratowanie świata, a nie jakieś sercowe rozterki. System walki jest trochę quasi-zręcznościowy, choć ogólnie polega na zaklikiwaniu przeciwników na śmierć. Stylów jest sporo, każdy z nich możemy rozwijać i każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W dużej części poziom trudności pojedynków nie jest zbyt wygórowany, ale zdarzają się frustrujące pojedynki. Fabuła jest ok, miejscami intryguje, zaskakuje, ale nie jest to nic zbyt odkrywczego.
0 kudosTheCerbis   @   16:07, 15.07.2018
Ukończone, około 99% wszystkiego zrobione prawdopodobnie. Bardzo dobra gra, choć czegoś brakowało i nie da się uniknąć porównań do Knights of the Old Republic.

Na pewno na plus system walki wraz z wieloma zróżnicowanymi stylami do nauczenia się, choć wymasterowania jedynie kilka zostaje, ze względu na ograniczenia punktów umiejętności oczywiście. Typowe dla BioWare dobro/zło przedstawione w formie Otwartej Dłoni i Zaciśniętej Pięści dobrze wpasowało się w ten wschodni, mistyczny klimat Jadeitowego Imperium. Towarzysze w porządku, jednak brakowało większej interakcji i głębi. Jedwabna Lisica rządzi (dosłownie i w przeności), jednakże nie udało mi się doprowadzić do zacieśnienia z nią więzi, że tak powiem (a grałem Wu Kwiat Lotosu i wiem, że się da). :< Mapy trochę zbyt korytarzowe, schludne i ograniczone, ale też na tym polegał urok produkcji BW. Motyw muzyczny przewodni zdecydowanie zapada w pamięć, reszta dźwięków jest dobra, choć jeszcze motyw Wodnej Smoczycy się wyróżnia swym niezwykłym smutkiem. O grafice się nie wypowiem, jak na 2007 rok raczej nie była zła (oryginał na Xboxa został wypuszczony dwa lata wcześniej), ale bez rewelacji. Co do fabuły... Zaczynam zauważać pewne prawidłowości we wszystkich grach BioWare - twisty fabularne, których się mamy nie spodziewać (i w sumie to wychodzi), ale im więcej ich produkcji się ogrywa tym można być pewnym, że nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Niemniej dobra robota.

Podsumowując gra wciąga, rewelacji i rewolucji nie ma, nawet jak na tamte lata. Natomiast z tytułami od BioWare bywa tak, że następuje jakieś przywiązanie do wykreowanego świata oraz postaci i kończąc historię można odczuć jakiś rodzaju żalu, że to już koniec. W przypadku Jade Empire miałem podobnie. I chcę kontynuację!
Dodaj Odpowiedź