Pudełkowe wydanie Baldur's Gate III na Xboksie na 3 lub 4 płytach Blu-ray

Baldur's Gate III niebawem otrzyma wydanie pudełkowe, a deweloperzy przyznają, że wersja dla Xboksa Series X będzie wymagała trzech lub czterech płyt Blu-ray.

@ 04.03.2024, 10:08
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Pudełkowe wydanie Baldur's Gate III na Xboksie na 3 lub 4 płytach Blu-ray

Baldur's Gate III okazało się ogromnym hitem dla studia Larian. Na tyle dużym, że ekipa błyskawicznie postanowiła przygotować wydanie pudełkowe, mające pojawić się w sprzedaży w najbliższym czasie. Ze względu na to, że BG3 jest ogromne, na Xboksie Series X może zadebiutować na trzech lub czterech płytach Blu-ray. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor wydawnictwa, Michael Douse.

Douse powiedział w rozmowie z Kotaku, że najważniejsze dla ekipy jest to, by gra była w pełni grywalna po instalacji, by nie było przymusu pobierania jakichkolwiek danych z sieci. Dlatego właśnie będzie ona okupować tak wiele nośników fizycznych.

"Plan jest taki, że ma być ono w pełni grywalne na płycie, więc taka jest rzeczywistość, w której się znajdujemy", powiedział Douse. "Głupole z nas".

W tym momencie nie wiemy niestety jak będzie wyglądała sytuacja w przypadku PC oraz PlayStation 5. W obu przypadkach również dostaniemy wydania pudełkowe i nawet na PC gra będzie na płycie, a nie w formie kodu do pobrania. Jak tylko pojawią się nowe informacje, będziemy Wam je oczywiście przekazywać.

Jeśli nie zdecydowaliście się jeszcze na zakup Baldur's Gate III, koniecznie rzućcie okiem na naszą recenzję i wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   10:58, 04.03.2024
Miłośnicy wydań pudełkowych-płytowych niedługo będą musieli się zaopatrzyć w napędy ze specjalnym chłodzeniem żeby się nie zjarały przy instalacji nowych gier.
0 kudosmrPack   @   13:07, 04.03.2024
Co chwilę wydają nowe patche poprawiające to i owo, więc chyba dopiero jak ogarną wszystko płyty trafią do tłoczni. Najlepiej, że zamówiłem fizyczne wydanie deluxe i sobie jeszcze trochę najwidoczniej poczekam Dumny