Następna gra Tomb Raider przeniesie nas do Indii i zaoferuje otwarty świat?

W kolejnej części cyklu Tomb Raider gracze będą podobno przemierzać otwarty świat, a wykorzystają do tego celu m.in. motocykl oraz spadochron.

@ 06.05.2024, 11:13
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Następna gra Tomb Raider przeniesie nas do Indii i zaoferuje otwarty świat?

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat kolejnej części cyklu Tomb Raider. Co ważne, nie są to szczegóły potwierdzone, więc przyjmujcie je z pewną dozą sceptycyzmu. Ich źródłem jest znany leaker, V Scooper, który w przeszłości wielokrotnie przekazywał nam informacje znajdujące później odzwierciedlenie w rzeczywistości.

V Scooper twierdzi, że kolejny Tomb Raider przeniesie nas do Indii, a w trakcie zabawy przemierzać będziemy w pełni otwarty świat. Fabułą rozpocznie się niedługo po jakiejś naturalnej katastrofie w północnej części kraju, która ujawni nowe, wcześniej nieodkryte ruiny oraz artefakty z czasów Króla Aśoki. Lara będzie musiała zmierzyć się z tajemniczą grupą określaną mianem Społeczeństwa Poszukiwaczy (Society of Raiders).

Idąc dalej, gracze będą w stanie przemierzać otwarte przestrzenie wirtualnego świata z wykorzystaniem motocykla, spadochronu oraz oczywiście na piechotę. W przypadku ostatniej z opcji spożytkujemy niebywałą zręczność Lary oraz rozbudowany system parkour. W sytuacjach krytycznych będziemy korzystać z wielu rozwiązań pozwalających nam eliminować przeciwników. Walka nie zawsze będzie jednak oznaczała konieczności zabijania. Nie zabraknie bardziej humanitarnych metod walki.

Jedną z ciekawych rozwiązań w nowym Tomb Raiderze ma być system rekrutowania sojuszników, dzięki któremu będziemy w stanie zbierać grupy ludzi, a następnie otrzymywać od nich pomoc podczas realizowanych misji. Na razie oczywiście nie wiemy jak dokładnie system będzie funkcjonował.

Nowy Tomb Raider przygotowany jest przez Crystal Dynamics, a ekipa wykorzystuje silnik graficzny Unreal Engine 5. Został on zapowiedziany w grudniu 2022 roku przez Amazon Games. Większej ilości detali niestety nie mamy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:55, 06.05.2024
Taa. Ta część będzie open worldem, następna soulslikiem a jeszcze następna grą usługą. Na szczęście to jak zwykle rewelacje jakiegoś jasnowidza i w rzeczywistości Larci nic nie grozi. Dumny