Studio Larian pracuje nad dwoma kolejnymi projektami, opartymi na własnych markach

Larian nie chce robić gier na licencjach i dlatego zajmuje się rozwojem dwóch opracowanych wewnętrznie marek.

@ 19.04.2024, 11:04
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Studio Larian pracuje nad dwoma kolejnymi projektami, opartymi na własnych markach

Baldu'r Gate III okazało się ogromnym sukcesem, ale Larian nie zamierza nadal tego cyklu rozwijać i w najbliższym czasie skupi się na opracowaniu dwóch gier w opracowanych wewnętrznie uniwersach. Będą to więc marki należące do studia, a nie licencjonowane od innych podmiotów. Takie są przynajmniej plany dewelopera, o czym dowiedzieliśmy się z postu na platformie Steam.

"Otrzymanie możliwości przygotowania gry w uniwersum Dungeons and Dragons było dla nas spełnieniem marzeń", napisał Larian. "Ale jak potwierdził wcześniej Swen, nie będziemy wprowadzać żadnych znaczących nowości do Baldur's Gate III, ani do postaci, ani do towarzyszów, nie będziemy robić dodatków, ani Baldur's Gate IV".

"Jako niezależne studio od 1996 roku cenimy naszą wolność kreatywną gdziekolwiek nas ona zabierze. W tym przypadku, po sześciu latach w Zapomnianych Krainach oraz po dyskusjach doszliśmy do wnioski, że chcemy rozwijać nasze własne marki. Obecnie pracujemy nad dwoma nowymi projektami i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość".

Na obie gry oczywiście będziemy musieli poczekać, ale już teraz deweloper obiecuje doświadczenia, z których słynie. Będzie więc nacisk na immersję, rozgrywka oparta na wyborach, rozbudowany rozwój bohatera itd. Założyciel studia, Swen Vincke, dodał, że na pewno będą to najlepsze i najbardziej dopieszczone projekty w historii studia.

"Nie wiem czy nam się to uda, ale patrząc na nasze plany dotyczące narracji, grafiki i rozgrywki, myślę, że to, co teraz przygotowujemy będzie naszym największym dziełem. Ekscytuję się jak dzieciak widząc kluczowe grafiki, chciałbym pokazać Wam to już teraz i jestem strasznie sfrustrowany tym, że muszę czekać, aż wszystko będzie działać. Tak, jestem nakręcony, ale tylko dlatego jestem nakręcony, że to jest naprawdę dobre".

Co ciekawe, Larian jakiś czas temu potwierdził, że kolejna gra studia to nie Divinity: Grzech Pierworodny III, choć możliwe, że drugi nowy projekt to właśnie trzecia część wspomnianego cyklu. Co dostaniemy wcześniej? Tego w tym momencie oczywiście nie wiemy, ale jak tylko się to zmieni, będziemy Was informować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?