Baldur's Gate III (PC) - okladka

Baldur's Gate III (PC)

Premiera:
03 sierpnia 2023
Premiera PL:
03 sierpnia 2023
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (7)Gram (2)Ukończone (1)Kupię (5)

Opis Baldur's Gate III (PC)
urban1212 @ 17:44 09.06.2019
Mateusz "urban1212" Urbaniak

Śr. długość gry: 65h 0min

+ czaswięcej

Baldur's Gate III to kontynuacja kultowej serii klasycznych gier cRPG, która wraca po 18 latach. Za przygotowanie gry odpowiada Larian Studios, ojcowie cyklu Divinity: Original Sin.

Fabuła Baldur's Gate III kręci się wokół bohatera i jego drużyny, których zadaniem po raz kolejny jest uratowanie świata przed złem. Ruszamy na wyprawę po Zapomnianych Krainach, a główną rolę gra kijanka - pasożyt, którego Łupieżcy umysłów umieścili w naszej głowie, a powodująca przebudzenie się tajemniczej mocy zamieniającej protagonistę w potwora. Musimy stawić opór czarnej magii, by pokonać siły ciemności ich własną bronią. Lub poddać się jej i stać się ucieleśnieniem zła.

Rozgrywka Baldur's Gate III jest ucieleśnieniem gatunku klasycznego cRPG-a z domieszką akcji. Gracz kreuje własnego bohatera w specjalnym kreatorze (definiując jego płeć, rasę oraz klasę), by potem przejąć nad nim kontrolę w samej grze. Wydarzenia obserwujemy z rzutu izometrycznego kamery, a naszym zadaniem jest kierowanie drużyny i realizowanie zlecanych przez postacie niezależne zadań. Kluczowa jest walka wymagająca od nas nie tylko odpowiednio rozwiniętych bohaterów (na wyższe poziomy wchodzimy wykonując questy i m.in. tocząc pojedynki z napotykanymi przeciwnikami), ale także taktyczne podchodzenie do starć - nierzadko przydatne okaże się np. uderzenie z elektrycznych czarów, ponieważ wrogowie ustawieni są na ogromnej kałuży powstałej po niedawnym deszczu. Wymagane jest też zróżnicowanie posiadanych kompanów.

Baldur's Gate III oferuje klasyczną kampanię dla pojedynczego gracza, którą można przejść w kooperacji - lokalnej (dwóch graczy na podzielonym ekranie) i internetowej (maksymalnie czterech zawodników).

Baldur's Gate III 6 października 2020 roku zadebiutowała w usłudze Steam Early Access.

Wymagania: Twórcy gry Baldur's Gate III ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny erotyczne
Screeny z Baldur's Gate III (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslogan23   @   23:05, 01.08.2023
Cytat: urban1212
Jeszcze tylko 2 dni

Jeszcze 2 tygodnie.