Funcom przejmuje twórców Conana i Mutant Year Zero: Road to Eden

Twórcy Conana oraz całkiem ciekawego Mutant Year Zero: Road to Eden zostają przejęci przez Funcom. W tym momencie nie znamy szczegółowych planów wydawcy.

@ 14.09.2021, 21:19
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Funcom przejmuje twórców Conana i Mutant Year Zero: Road to Eden

Funcom właśnie ogłosiło, że przejęło Cabinet Group, spółkę holdingową zajmującą się prawami własności intelektualnej, która posiadała prawa do Conana, Solomona Kana, jak również Mutant Year Zero i dziesiątki innych marek. W niedawnym artykule Gamesindustry.biz przeprowadziło rozmowę z prezesem Funcom, Rui Casaisem, oraz współzałożycielem i dyrektorem generalnym Cabinet Group, Fredrikiem Malmbergiem, na temat powodów przejęcia i tego, co to oznacza w przyszłości.

Cabinet Group zostanie złożona w Heroic Signatures, które wcześniej było wspólnym przedsięwzięciem zorganizowanym przez Funcom oraz Cabinet w 2018 roku, aby mieć pod kontrolą bibliotekę marek growych. Funcom ma długą historię z Conanem. Age of Conan jest prawdopodobnie ich najbardziej znanym projektem, ale w ostatnich latach Conan Exiles było największą produkcją tego producenta. Niedawno, w maju 2021 roku, pojawiło się rozszerzenie, w którym gracze otrzymali możliwość grania w Conan Exiles w trybie offline, co jest w rzeczywistości całkiem fajną funkcją, o którą prosili gracze od dawna.

Poza Conanem, Funcom było ostatnio bardzo zajęte pracą nad grą Dune i niezapowiedzianą produkcją, która „połączy wiele postaci z uniwersum Roberta E. Howarda”. Czyżby druga część przygód wojownika? Przekonamy się o tym wkrótce, miejmy taką nadzieję.


Sprawdź także:
Mutant Year Zero: Road to Eden

Mutant Year Zero: Road to Eden

Premiera: 04 grudnia 2018
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

Mutant Year Zero: Road to Eden to strategia taktyczna osadzona w post-apokaliptycznym świecie. Za projekt odpowiada debiutanckie studio The Bearded Ladies.Fabuła przedsię...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   23:18, 14.09.2021
Mogliby zrobić w końcu jakaś singlową grę o Conanie...
1 kudosBarbarella.   @   23:44, 14.09.2021
Cytat: petrucci109
Mogliby zrobić w końcu jakaś singlową grę o Conanie..

Oj żebyś wiedzał . Pograłabym gościem z kaloryferem Arnolda . Szczęśliwy