Overwatch otrzyma cross-play na wszystkich platformach

Blizzard już niebawem opublikuje aktualizację, wprowadzającą do Overwatch możliwość prowadzenia rozgrywek międzyplatformowych. Opcja dostępna będzie na wszystkich platformach, czyli konsolach i PC.

@ 10.06.2021, 09:40
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Overwatch otrzyma cross-play na wszystkich platformach

Premiera Overwatch 2 na pewno jest już coraz bliżej. Mimo to Blizzard regularnie aktualizuje pierwszą odsłonę cyklu. Najnowszy update wprowadzić ma do gry nową zawartość, a przy okazji cross-play, czyli możliwość zabawy pomiędzy platformami. Inicjatywa dostępna będzie na wszystkich platformach, na których występuje Overwatch, czyli PlayStation, Xbox, PC oraz Switchu.

Co nieco na temat nadchodzących zmian i nowości opowiedział dyrektor gry, Aaron Keller, w krótkim materiale filmowym widocznym poniżej. Cross-play dostępne będzie na wszystkich platformach, a to oznacza, że grać będziemy mogli na dowolnej i za każdym razem zachowamy poczynione postępy. Co ważne, cross-play będzie można wyłączyć w przypadku konsol, a na PC zawsze będzie ono aktywowane.

Cross-play w Overwatch nie będzie działać jednak zawsze i wszędzie. Twórcy zdecydowali się wprowadzić je na początek tylko do rozgrywek, które nie są rankingowe. Potyczki nastawione na współzawodnictwo na razie nie będą posiadały funkcji cross-play, choć w przyszłości może się to oczywiście zmienić. System będzie w odpowiedni sposób grupował graczy, dzięki czemu osoby bawiące się na PC, nawet korzystające z kontrolera, zawsze będą traktowane jak komputerowcy.

Premiera cross-play w Overwatch powinna nastąpić 22 czerwca. Po premierze opcji deweloperzy będą oczywiście dokładnie sprawdzać opinie graczy, a potem odpowiednio dostosowywać ją do ich oczekiwań.


Sprawdź także:
Overwatch

Overwatch

Premiera: 24 maja 2016
PC, XBOX ONE, PS4, SWITCH

Overwatch to kolejna gra studia Blizzard Entertainment znanego z takich produkcji jak Diablo, World of Warcraft, Heroes of the Storm czy też Hearthstone: Heroes of Warcra...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?