Alan Wake 2 powstaje i współfinansuje je Epic Games?

Najnowsze plotki pochodzące od Jeffa Grubba, znanego "insidera", mówią o tym, że Remedy pracuje nad kontynuacją przygód Alana Wake'a - projekt współfinansuje Epic Games.

@ 01.04.2021, 09:17
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
inne

Alan Wake 2 powstaje i współfinansuje je Epic Games?

Bardzo ciekawe informacje docierają do nas z obozu studia Remedy. Otóż najnowsze plotki sugerują, że Alan Wake 2 jest w produkcji i projekt współfinansuje firma Epic Games! Takie informacje podał Jeff Grubb podczas jednej ze swoich transmisji na żywo.

Jeff Grubb z VentureBeat.com w trakcie prowadzonego przez siebie cyklicznie programu Jeff Grubb's Game Mess Show dał w jasny sposób do zrozumienia, że Alan Wake 2 jest w produkcji i współodpowiedzialny za grę jest Epic Games (retransmisję możecie znaleźć w tym miejscu - 11:40). Co miałoby sens: niemal równo rok temu samo Epic chwaliło się podpisaniem trzech kontraktów z niezależnymi deweloperami, wśród których znalazło się właśnie Remedy. Umowa ponoć mówi o równym podziale profitów (50/50) i zachowaniu praw do marki przez dewelopera.

Producenci m.in. Quantum Break i serii Max Payne dość wymownie przypomnieli graczom tytułową postać pisarza z przygodowej gry akcji z w klimacie horroru z Xboksa 360 (i później PC-tów) w ostatniej swojej produkcji, Control. Dodatek AWE obraca się właśnie wokół Alana Wake'a i zapowiada Połączone Uniwersum Remedy. Co ciekawe, Alan Wake 2 ponoć powstawał już lata temu, co powiedział w wywiadzie dla serwisu VG247 Thomas Puha, pracownik studia. Tytuł jedna "nie wypalił".

Oryginalnie Alan Wake trafił najpierw w 2010 roku jako tytuł ekskluzywny na Xboksa 360. Dopiero po dwóch latach udało się wydać grę na komputerach osobistych. Kiedy jednak moglibyśmy się spodziewać nowych przygód chorego z powodu braku weny prozaika? Trudno powiedzieć, zważywszy na to, że gra prawdopodobnie nadal jest we wczesnym stadium. 


Sprawdź także:
Alan Wake

Alan Wake

Premiera: 16 lutego 2012
PC, PS3, XBOX 360

Alan Wake jest grą zrealizowaną w konwencji psychologicznego thrillera. Głównym bohaterem gry jest Alan Wake, który ma same problemy z życiem. Alan jest pisarzem, który p...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   10:43, 01.04.2021
Wow! Dobra wiadomość! Mam tylko nadzieję, że Alan wyjdzie też na konsole... Bo skoro Epic to współfinansuje to, żeby nie wpadli na jakieś głupie pomysły o wyłączności dla PC...
0 kudosGuilder   @   16:05, 01.04.2021
Jeśli je współfinansują, to mają też na pewno procent z zysków. Konsole to za duży rynek, za dużo kasy, żeby ot tak odpuścić. Ale na 100% będzie ekskluzywność czasowa, jak przy np. Metro Exodus.
0 kudosdabi132   @   20:35, 01.04.2021
Ekskluzywność na Epic Games Store będzie na bank. Ja mam nadzieje, że jednak tylko czasowa, a nie wieczna. Kto wie co Epicowi strzeli do głowy w imię "walki z monopolem dla dobra graczy"
0 kudosTheCerbis   @   10:33, 02.04.2021
Alan Wake 2 w produkcji to rewelacyjne wieści. Szkoda jednak, że zamieszany jest akurat Epic, ale ich romans z Remedy był już widoczny przy okazji wydania Control. Można było się spodziewać, że to sprawa długofalowa, zwłaszcza po podpisaniu kontraktu.
0 kudosluki505   @   16:46, 21.06.2021
Cytat: petrucci109
Wow! Dobra wiadomość! Mam tylko nadzieję, że Alan wyjdzie też na konsole... Bo skoro Epic to współfinansuje to, żeby nie wpadli na jakieś głupie pomysły o wyłączności dla PC...

Znając życie będzie to tylko czasowa ekskluzywność, nawet jeśli. Epic niczym Microsoft nie potrafi zachować permanentnej ekskluzywności.
0 kudosguy_fawkes   @   17:01, 21.06.2021
Epic uwielbia kupować sobie lojalność - mam nadzieję, że nie kosztem Xboksa. Alana uwielbiam, DLC do Control rozbudziło mój apetyt, więc czekam na szczegóły. Tak swoją drogą to pierwotnie Alan Wake miał wyjść na PC i sprzedać Windowsa Vistę przez oparcie na DX10. A jak wyszło finalnie, wszyscy wiemy. ;)
Dodaj Odpowiedź