Remedy Entertainment tworzy gry, które wyda Epic Games Publishing

Epic Games wchodzi na rynek wydawniczy - jako Epic Games Publishing firma ma zamiar sfinansować dwie nowe gry studiów Remedy Entertainment, Playdead oraz gen DESIGN.

@ 26.03.2020, 16:27
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, ps5, xbox x

Studio Remedy kilka godzin temu ogłosiło, że ma w planach dwie nowe gier. Jedna z nich to wysokobudżetowa produkcja z segmentu AAA, która aktualnie jest w procesie twórczym. Drugim z projektów jest gra o nieco mniejszej skali, a co ciekawe, z tej samej serii, jednak znając Fiński zespół, to z pewnością świeży i ciekawy. Dziś dowiedzieliśmy się, kto jest tym "majorsem", o którym mówiono niedawno, a będącym wydawcą projektu - to Epic Games Publishing!

Zapowiedź współpracy z firmą Epic Games Publishing (wydzielona z Epic Games komórka), właścicielem Epic Games Store oraz poważnym graczem na PC-towym rynku dystrybucji cyfrowej, okazała się dużo szybsza, niż moglibyśmy sądzić. Firma, której założycielem i prezesem jest Tim Sweeney, najwyraźniej nie zaspokoiła głodu, wchodząc na zdominowane przez Steama podwórko - teraz zamierza (nie wiemy, czy w dłuższej perspektywie) zając się również wydawaniem gier. Projekt finansowany rzez Epic to kooperacja studiów Remedy Entertainment, Playdead (LIMBO oraz INSIDE), a także gen DESIGN (The Last Guardian)!

Niestety, w informacji prasowej zabrakło najważniejszych szczegółów na temat samych projektów. Wiemy natomiast, że oba - duży, AAA, oraz mniejszy - należą do tej samej serii. Oba napędzane będą autorską technologią Remedy Entertainment, silnikiem Northlight, a także ukażą się również na konsolach nowej generacji - nie będą to tytuły ekskluzywne na komputery. Umowa z  Epic Games przewiduje, że wydawca pokrywa 100% kosztów związanych z procesem produkcji (od wypłat dla pracowników wszystkich studiów, przez finanse przeznaczone na marketing), podział zysków przebiega w formule 50/50, a także oddaje całą własność intelektualną (czyli prawdopodobnie chodzi o prawa do marki i późniejsze jej eksploatowanie) w ręce producentów!

Tim Sweeney, mózg Epic Games, powiedział: "Budujemy model wydawniczy, który zawsze chcieliśmy mieć, kiedy pracowaliśmy z innymi wydawcami".


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   18:15, 26.03.2020
Wow fajne studia zwerbowali! Ufff, że gry wyjdą też na konsole... Już się wystraszyłem, że będą tylko na PC.