Remedy pracuje nad kolejną grą; połączy ona gry Alan Wake i Control

Studio oficjalnie potwierdziło też powstanie Połączonego Uniwersum Remedy.

@ 10.08.2020, 13:29
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Remedy pracuje nad kolejną grą; połączy ona gry Alan Wake i Control

Studio Remedy nigdy nie dłubało przy tak wielu projektach, jak obecnie. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, najnowsze dzieło deweloperów będzie dalej rozwijać wykreowane przez nich uniwersum, które wykorzystano na potrzeby gier Alan Wake oraz Control. Potwierdził to kreatywny dyrektor projektu i scenarzysta, Sam Lake.

Lake wyjaśnił, że jego firma chce rozbudowywać swoje Połączone Uniwersum i mimo że każda gra będzie samodzielnym bytem, będzie jednocześnie swoistą bramą do szerszego, bardziej rozległego świata. Napisał on następnie, że wydarzenia, jakie miały miejsce w cyklu Alan Wake były jednymi z wielu przypadków działań prowadzonych przez Federal Bureau of Control (Federalne Biuro Kontroli), które jest przybliżone właśnie w Control.

"Chodzi o to, że opowieści w niektórych grach będą ze sobą połączone, połączony świat opowieści i wydarzeń, w których przewijają się Ci sami bohaterowie i lore. Każda gra jest samodzielnym doświadczeniem, ale każda gra jest również wrotami do większego uniwersum pełnego ekscytujących okazji i wydarzeń".

"Powoli, cierpliwie, za kulisami, planowałem i knułem, aby to urzeczywistnić. Jestem podekscytowany mogąc to wreszcie ujawnić, nadszedł czas na pierwszy konkretny krok na tej drodze, tworzący Połączone Uniwersum Remedy. Nie macie pojęcia, jak jestem szczęśliwy mogąc to wreszcie ujawnić".

"To, co miało miejsce w 2010 roku w Alan Wake jest jedną ze spraw, jakie prowadziło FBC (Federal Bureau of Control). Rozszerzenie AWE jest pierwszym projektem oficjalnie wykorzystującym Połączone Uniwersum Remedy, wprowadzającym więcej świata Alana Wake'a do Remedy".

Dodatek AWE dla Control jest pierwszym krokiem na nowej ścieżce. Jak przyznał Sam Lake, kolejny projekt wykorzystujący to samo Połączone Uniwersum Remedy jest już opracowywany. Zepnie on ze sobą wydarzenia, jakie miały miejsce w Alan Wake i Control.

"To skromny wstęp. Już pracujemy nad kolejną grą Remedy, która także rozgrywa się w tym samym uniwersum".

Oczywiście czekamy z niecierpliwością na więcej informacji. Jeśli chodzi o Control, jest ono dostępne obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One.


Sprawdź także:
Alan Wake

Alan Wake

Premiera: 16 lutego 2012
PC, PS3, XBOX 360

Alan Wake jest grą zrealizowaną w konwencji psychologicznego thrillera. Głównym bohaterem gry jest Alan Wake, który ma same problemy z życiem. Alan jest pisarzem, który p...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   13:47, 10.08.2020
😮😮 Wow. Grubo. Ciekawe co z tego wyjdzie...
0 kudosTheCerbis   @   14:27, 10.08.2020
Hah, czyli miałem rację i niezmiernie mnie to cieszy! Będę czekał na więcej informacji. Nie zawiedź nas, Sam!
1 kudospetrucci109   @   14:33, 10.08.2020
W Alanie Wake'u najbardziej urzekł mnie ten specyficzny klimat jak z książek Kinga. Ta gra miała tego więcej niż wszystkie filmowe adaptacje Kinga razem wzięte. Oby nie zabrakło tego też tym razem.
0 kudosfebra1976   @   16:38, 10.08.2020
Cytat: petrucci109
😮😮 Wow. Grubo. Ciekawe co z tego wyjdzie...
Byle nie wyszła jakaś bliżej nie określona pulpa, ni to AlanW, ni to Control. W tą drugą nie grałem i nie wiem czy zagram kiedykolwiek, jednak AW nie odpuszczę i nie chciałbym się zawieść.
0 kudosTheCerbis   @   19:05, 10.08.2020
Ale te wspomniane gry od Remedy ponoć się ze sobą łączą, więc żal byłoby odpuścić.
Dodaj Odpowiedź