Manor Lords - polski symulator sołtysa podbija Steama. W grę gra już ponad 130 tysięcy osób!

Duży sukces polskiej produkcji.

@ 26.04.2024, 17:09
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, xbox x/s

Manor Lords - polski symulator sołtysa podbija Steama. W grę gra już ponad 130 tysięcy osób!

Świetną premierę w usłudze Early Access na platformie Steam zalicza polska gra Manor Lords. Tytuł, łączący w sobie budowanie i zarządzanie wioską, z walkami w stylu cyklu Total War, przyciągnął do siebie duże grono graczy!

W chwili pisania tego newsa, w Manor Lords na Steam gra jednocześnie ponad 130 tysięcy osób. To bardzo dobry wynik, a gra z pewnością nie powiedziała ostatniego słowa - w końcu ludzie dopiero wracają z pracy. Czy jeszcze dziś tytuł dobije do 200 tysięcy grających? Obserwujcie Steam.db.

Manor Lords stanowi połączenie średniowiecznego city buildera, w którym rozpoczynamy od stworzenia małej osady, którą następnie rozbudowujemy i nią zarządzamy. Gra opiera się nie tylko na stawianiu budynków, ale także zarządzaniu osadą - trzeba dbać o wydobycie różnych surowców, tworzenie nowych materiałów czy stale zmieniające się potrzeby mieszkańców.

Ważną kwestią jest też handel, w ramach którego współpracujemy z kupcami lub tworzymy własne szlaki handlowe. Jeśli zaś nie uda nam się dogadać z naszymi sąsiadami poprzez dyplomację, będziemy musieli zmierzyć się z nimi na polu walki.

Manor Lords zadebiutowało we wczesnym dostępnie i gra będzie stale rozwijana przez kolejne miesiące. Póki co nie wyznaczono finalnej daty premiery pełnej wersji. Grę kupicie na Steam za 112,49 zł (zniżka 25% do 10 maja), ale zagracie w nią także w ramach abonamentu Xbox Game Pass.Sprawdź także:
Manor Lords

Manor Lords

Premiera: 26 kwietnia 2024
PC, XBOX X/S

Manor Lords to gra strategiczna z elementami ekonomicznymi stawiająca na realizm, która pozwala doświadczyć życia średniowiecznego władcy. Akcja tytułu ma miejsce w feuda...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosBarbarella.   @   17:59, 26.04.2024
No, no. Wygląda na to że gościu daje radę. Zainteresowanie ogromne, ciekawe jak będzie z opiniami grających. Przyznam że ja po pierwszym trailerze spodziewałam się kopii Medieval Total Wara no i okazało się że myliłam. To taki Total War tylko bardziej realistyczny. W sensie że konflikt zbrojny to już ostateczność a nie że co 5 minut wszyscy się ochoczo wyrzynają. Wygląda na to że ekonomia, budowanie, rozwój grają tutaj główną rolę a taktyka na polu walki to dodatek. Ale wielki szacun dla twórcy jeżeli to wszystko pyknie to może nawet i ja się tym zainteresuję. Przyznam że city buildery jakoś nigdy mnie nie interesowały ale coś takiego w tym historycznym klimacie mogłoby mnie wciągnąć. No i znowu się nasuwa refleksja na temat ogromnych budżetów gier AAA i ładowania pieniędzy w próżnię.