Need for Speed przesunięty na 2022 rok - Ciriterion Games pomaga przy Battlefield 6

Firma Electronic Arts zaanonsowała przesunięcie nowej części serii Need for Speed na 2022 rok! Obsuwa związana jest z przydzieleniem deweloperów kolejnego NFS-a, Criterion Games, do pomocy studiu DICE nad Battlefieldem 6, który ma zadebiutować tej jesieni.

@ 02.03.2021, 12:18
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, ps5, xbox x/s

Need for Speed przesunięty na 2022 rok - Ciriterion Games pomaga przy Battlefield 6

Firma Electronic Arts poinformowała graczy o swoich ostatnich decyzjach: nowy Need for Speed zostaje przełożony na 2022 rok, a Criterion Games zostaje oddelegowane do pomocy DICE przy kolejnym Battlefieldzie! Takie wieści przekazał serwis Polygon ustami Laury Miele, szefowej studiów zrzeszonych pod banderą EA.

W zeszłym roku do sieci trafiła wieść, że na 2021 r. Cirterion Games przygotowuje nową odsłonę cyklu Need for Speed. W międzyczasie DICE pracowało nad Battlefieldem 6, choć jeszcze oficjalnie niezapowiedzianym. Wygląda na to jednak, że Szwedzki deweloper potrzebował wsparcia z najnowszą strzelanką, by wyrobić się na tegoroczną premierę: do pomocy bowiem oddelegowano zespół z Criterion. Przez ten zabieg EA przesunęło termin wydania kolejnego NFS-a na 2022.

"[Battlefield] rozwija się wspaniale, zespół pracował niesamowicie ciężko, zwłaszcza w zeszłym roku. I tak - pracowaliśmy z domów. I to jest trudne; trudno jest tworzyć gry z domów, a zespół [DICE] jest trochę zmęczony. (...) Nie ma mowy, żebyśmy podjęli taką decyzję bez uwzględnienia [Criterion] i omówienia tego z nimi w pierwszej kolejności - oraz wpływu, jaki mogliby mieć [na Battlefield]" - powiedziała Laura Miele redakcji serwisu Polygon.

Jednocześnie zapewniła, że pomimo ostatniego przejęcia studia Codemasters przez Electronic Arts, nie mają zamiaru (na razie) przekazywać Need for Speeda w ich ręce - NFS jest własnością Criterion i to oni podejmują ostateczne decyzje. Laura zdradziła też, że Codemasters pracują właśnie nad nową marką.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?