Nacon sprzedaje piracką wersję The Sinking City, twierdzi Frogwares

Studio Frogwares rzuciło oskarżenie w stronę wydawcy The Sinking City, firmę Nacon, która ma sprzedawać na Steamie piracką wersję ich gry.

@ 02.03.2021, 11:36
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, ps4, xbox one, ps5

Nacon sprzedaje piracką wersję The Sinking City, twierdzi Frogwares

Kontynuowane jest starcie pomiędzy studiem Frogwares, twórcami m.in. The Sinking City, które jest przedmiotem sporu, a wydawcą - firmą Nacon. Poza batalią sądową, co jakiś czas dochodzą nas słuchy i kolejnych nieczystych zagrywkach i oskarżeniach. Podobnie jest i tym razem - Frogwares uważa, że Nacon sprzedaje piracką wersję ich własnej gry!

Studio Frogwares wrzuciło na swoją oficjalną stronę internetową obszerny post, w którym dość dokładnie wyjaśnia, że Nacon - formalnie wydawca projektu The Sinking City, współfinansujący marketing i produkcję gry - sprzedaje na Steamie piracką wersję produktu. Na Twitterze dewelopera pojawił się nawet wpis przestrzegający przed kupowaniem ich własnego tytułu!

W odpowiedzi Nacon wystosował własne oświadczenie, informując o niewywiązywaniu się przez Frogwares z warunków umowy. Sąd na razie formalnie pozwolił dystrybuować wydawcy The Sinking City, więc technicznie realizują sprzedaż zgodnie z prawem. W poście zamieszczonym przy karcie produktu na Steamie napisano m.in. o ilości pieniędzy zainwestowanych przez Nacon w ten projekt, a także dobrowolnym powierzeniu tytułu w ręce w marketingowców firmy.

W ostatnim czasie The Sinking City pojawiło się na PlayStation 5. W tym przypadku dystrybucją zajmują się sami producenci i to właśnie tę wersję zalecają kupować!


Sprawdź także:
The Sinking City

The Sinking City

Premiera: 27 czerwca 2019
PC, PS4, XBOX ONE, PS5

The Sinking City to przygodowa gra akcji utrzymana w klimatach detektywistycznych, oparta na twórczości H.P. Lovecrafta. Za jej opracowanie odpowiada studio Frogwares, od...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?