Wreszcie odkryto prawdziwe zakończenie Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Hideo Kojima jak coś robi, to na poważnie, a graczom zajmuje lata, aby jego projekty zgłębić.

@ 29.07.2020, 12:48
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Wreszcie odkryto prawdziwe zakończenie Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

W sieci pojawiły się intrygujące informacje na temat Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Otóż okazuje się, po tych wszystkich latach od premiery, że gracze dopiero teraz odkryli prawdziwe zakończenie gry.

W poniedziałek użytkownik YouTube Steff przesłał tajne zakończenie z wersji The Phantom Pain na PS3, które odblokowuje się po dezaktywacji ostatniej głowicy nuklearnej. Metal Gear Solid V zostało opracowane z komponentem online, w którym grający mogą zbudować jedną lub wiele wysuniętych baz operacyjnych (F.O.B.) do gromadzenia i produkcji zasobów. Możesz użyć tych baz do opracowania nowego sprzętu, a jedną z ewentualnych opcji jest opracowywanie broni jądrowej.

Gracze mają możliwość demontażu broni nuklearnej, którą tworzą na własnych warunkach, ale jest pewien haczyk: inni gracze mogą infiltrować bazę (i odwrotnie) w dowolnym momencie, aby je rozbroić lub nawet ukraść, chyba że uda Wam się ich powstrzymać na czas .

Sekretne zakończenie nie jest jednakże nową informacją. Zostało odkryte wkrótce po premierze The Phantom Pain we wrześniu 2015, kiedy gracze pogrzebali w plikach gry, a zakończenie zostało uruchomione dla graczy na PC trzy lata później, mimo że liczba broni nuklearnej nigdy nie osiągnęła zera.

Mimo to, przynajmniej na PlayStation 3, wygląda na to, że misja została wreszcie wykonana i wirtualny świat pozbawiony został broni nuklearnej. Zakończenie możecie zobaczyć poniżej.


Sprawdź także:
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Premiera: 01 września 2015
PS3, XBOX 360, XBOX ONE, PS4, PC

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain to piąta odsłona głównej serii gier spod znaku Metal Gear Solid. Za jej opracowanie odpowiada studio Kojima Productions, z ojcem seri...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:16, 29.07.2020
Trochę to hardcorowe i upierdliwe jeśli zakończenie sprzężone jest z multi. Nie dziwne, że na PS3 się udało skoro za rogiem już PS5 więc pewnie mało kto gra w multi na PS3 o ile jeszcze jakieś tam działają.
0 kudosmrPack   @   11:05, 30.07.2020
Pierwsze zalążki "stranded game" gdzie trzeba było współpracy graczy do osiągnięcia celu, a w tym wypadku zakończenia Puszcza oko Jednym z osiągnięć było pozyskanie głowicy nuklearnej, a kolejnym jej zniszczenie. Można uznać, że to jest właściwe zakończenie Rozdziału 3: Pokój (Peace).