Square Enix nie będzie wydawało ekskluzywnych gier dla PlayStation 5 oraz Xboksa z serii X

Yosuke Matsuda, prezes Square Enix, wspomniał również o opóźnieniu remake'u Final Fantasy VII, który nie wpłynął na harmonogram innych opracowywanych projektów.

@ 26.02.2020, 17:05
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x

Square Enix nie będzie wydawało ekskluzywnych gier dla PlayStation 5 oraz Xboksa z serii X

Square Enix w początkowej fazie życia next-genów nie będzie wydawało ekskluzywnych gier dla PlayStation 5 oraz Xboksa z serii X. Zamiast tego spółka skupi się na publikowaniu tytułów zarówno na platformach starej, jak i nowej generacji.

Korzystając z wstecznej kompatybilności PS5 i Xboksa z serii X, japońska firma wyda gry na PlayStation 4 i 5, a także Xboksa One oraz Xboksa X. Square Enix dopiero później weźmie pod uwagę tworzenie projektów ekskluzywnych dla next-genów. Wszystko to ujawnił prezes firmy, Yosuke Matsuda, przedstawiając wyniki finansowe spółki za trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego, który kończy się 31 marca.

Krótko mówiąc, dzięki Dragon Quest Walk, Romancing SaGa re; univerSe, Final Fantasy XIV i Dragon Quest X przychody i zyski Square Enix znacznie się poprawiły w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Firma jest w dobrej kondycji, co oczywiście cieszy szefostwo oraz pracujących dla wydawcy deweloperów.

Podczas spotkania Yosuke Matsuda został zapytany, czy opóźnienie remake'u Final Fantasy VII wpłynęło na którykolwiek z nadchodzących projektów lub harmonogram wydawniczy. Odpowiedział, że nie, co oczywiście powinno cieszyć graczy wyczekujących nie tylko na FFVII, ale także między innymi Outriders, przygotowywane przez studio People Can Fly.

Final Fantasy VII Remake zostanie wydane 10 kwietnia ekskluzywnie na PlayStation 4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?